Egeyi fırtına vurdu

Bodrum'da gece yarısı başlayan şiddetli lodos hayatı felç etti.

Egeyi fırtına vurdu

Gece yarısı başlayan ve saatteki hızı zaman zaman 60 kilometrenin üzerine çıkan şiddetli lodos Bodrum’da hayatı felç etti. Gece saat 03.00’ten itibaren Bodrum ve beldelerinde elektrikler kesildi, iletişim hatları koptu. İletişimin sağlanamadığı ve saatlerce karanlıkta kalan ilçede, cadde ve sokaklara devrilen asırlık ağaçlar yolları kapattı.

1/ 13
Egeyi fırtına vurdu

Lodos nedeniyle, birçok işyeri, otel ve restoranın tabelaları da uçtu, işyerlerinin camları kırıldı, büyük hasar meydana geldi. Konacık Beldesi’nde bir evin uçan pergulası otomobillerin üzerine düştü. Ağır hasar oluştu.

2/ 13
Egeyi fırtına vurdu

Lüks villaların güneş enerjisi panelleri ve perfulaları da lodostan nasibini aldı. Sabah saatlerinden işlerine gitmekte olan üç kişi ise başlarına düşen dal parçaları nedeniyle hafif şekilde yaralandı, hastanelik oldu.

3/ 13
Egeyi fırtına vurdu

Sabah saatlerinde sağanak yağmur ile birlikte etkisini iyice artıran lodos, Kumbahçe Koyu’ndaki 32 metre uzunluğundaki ‘Nursena’ adlı yatı karaya savurdu. İçerisinde personel olmadığı tespit edilen lüks yatta büyük hasar meydana geldi.

4/ 13