Eğitimde yeni dönem başladı
Yeni yıl ile birlikte eğitimde önemli düzenlemeler yürürlüğe girdi.
![Eğitimde yeni dönem başladı - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw646h340q95gc/files/2018/1/2/4906559/4906559_0.jpg)
Yeni yılla birlikte, eğitim alanında önemli değişiklikler yürürlüğe girecek. Liseye geçişte TEOG kalktı. Onun yerine, sınav ve adrese dayalı kayıt sistem uygulanacak. Üüniversiteye girişte de yeni sınav sistemi hayata geçirilecek.
![Eğitimde yeni dönem başladı - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h470q95gc/files/2018/1/2/4906559/4906559_1.jpg)
Liseye girişte, eğitim bölgesi ve sınavsız mahalli yerleştirme sistemi. Üniversiteye girişte ise, yükseköğretim kurumları sınavı uygulanacak.
![Eğitimde yeni dönem başladı - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw640h359q95gc/files/2018/1/2/4906559/4906559_2.jpg)
Yeni yılla birlikte, eğitimde yapılan köklü değişiklikler de hayata geçiyor.
![Eğitimde yeni dönem başladı - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw640h336q95gc/files/2018/1/2/4906559/4906559_3.jpg)
TEOG'un kaldırılmasının ardından belirlenen liseye girişte yeni modelinde isteyen öğrenci sınava girecek. Sınava girmeyenler, evlerine en yakın okula yerleştirilecek.