Elif 4 yıl sonra annesine kavuştu

Boşanma davası duruşmasının ardından babası Muharrem S. tarafından adliye önünden kaçırıldığı öne sürülen 7 yaşındaki Elif S., 4 yıl sonra özel bölmede bulundu.

Elif 4 yıl sonra annesine kavuştu

İzmir'de boşanma davası duruşmasının ardından babası Muharrem S. tarafından adliye önünden kaçırıldığı öne sürülen 7 yaşındaki Elif S., 4 yıl sonra, defalarca arama yapılan baba evindeki gizli bir bölmede polis tarafından bulunarak, Tokat'ta yaşayan anne Aysun Demirtaş'a teslim edildi. 

1/ 9
Elif 4 yıl sonra annesine kavuştu

Kızının bulunması üzerine sevinç gözyaşları döken ve çifti bayram yaşadığını belirten Demirtaş, tekrar Tokat'a döndü.

Marangoz eşi 43 yaşındaki Muharrem S. ile 2007 yılında evlenen 33 yaşındaki Aysun Demirtaş, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2012 yılında boşanmaya karar verdi. 2012 Eylül ayında İzmir 14'ncü Aile Mahkemesi'nde açılan boşanma davasının duruşmasına gittiklerinde, mahkeme 3 yaşındaki kızları Elif'in velayetinin kime verileceğinin belirlenmesi için psikolog, çocuk ve ebeveyn görüşmesi yapılmasını istedi. Elif'in, bir sonraki duruşmaya kadar annesi Aysun Demirtaş'ta kalmasına karar verildi. Anne Aysun Demirtaş, duruşma sonrası adliyeden çıktılarında, elini tutup birlikte yürüdüğü kızını zorla alan eşi Muharrem S.'nin, bazı yakınlarının da yardımıyla otomobiline bindirerek kaçırdı.

 

2/ 9
Elif 4 yıl sonra annesine kavuştu

Bu olayın ardından İzmir 14'ncü Aile Mahkemesi, kızın velayetini geçici olarak Aysun Demirtaş'a verdi, baba hakkında da "Çocuk kaçırmak suçundan" suç duyurusunda bulundu. İzmir 8'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde Muharrem S. hakkında "Çocuk kaçırma" suçundan açılan davada 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çift bir yıl sonra boşandı, çocuğun velayeti de anneye verildi.

3/ 9
Elif 4 yıl sonra annesine kavuştu

Tokat'taki bir tekstil firmasında kalite kontrol bölümünde çalışan Aysun Demirtaş, dört yıldır kızına kavuşmak için büyük çabalar sarf etti, ancak kavuşamadı. Aysun Demirtaş'ın kızının bulma çabası basına da yansıdı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro amirliği ekipleri, dün saat 15.40 sıralarında, baba Muharrem S.'nin evinde bir kez daha arama yaptı. Yatak odasındaki, yüklük olarak kullanılan dolabın içerisindeki yatakların arkasında 120 santim uzunluğunda, 45 santim genişliğinde bir bölme olduğu farkedildi. Bu bölmenin önündeki tahta kaldırılıp, karanlık olan bölmeye el feneri ile bakıldığında küçük Elif S.'nin burada bulunduğu görüldü.

4/ 9