Eljif Elmas'tan çarpıcı açıklamalar !
Fenerbahçe'nin gelecek vaat eden Makedon yıldızı Eljif Elmas çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Eljif Elmas'ın röportajı...
![Eljif Elmas'tan çarpıcı açıklamalar ! - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h469q95gc/files/2018/1/24/4910782/4910782_0.jpg)
Makedonya 1. Ligi'nde Rabotnicki A takımında direkt oynadın. Üstelik 33 maçta 6 gol-7 asist gibi çok iyi bir istatistik yakalamıştın. O tecrübenin, buraya gelmende ne gibi katkıları oldu?
"Öncelikle, Rabotnicki'ye çok teşekkür ederim. Bana hep yardımcı oldular. O sezon benim için çok önemliydi. Bana güvendiler ve büyük bir şans tanıdılar. Ben de elimden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ettim. Çok maç oynadım ve epey katkı sağladım. İnşallah, o katkının kat kat üstünde performans sergiler ve Fenerbahçe'ye çok daha fazlasını veririm."
(Fanatik)
![Eljif Elmas'tan çarpıcı açıklamalar ! - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h534q95gc/files/2018/1/24/4910782/4910782_1.jpg)
2016'da Makedonya'da 'en iyi genç futbolcu' seçilmişsin. Seni, diğerlerinden farklı yapan neydi?
"Çok maç oynadım, gol attım, asist yaptım. O ligde A takıma çıkan en genç futbolcuydum. Bu nedenle de o ödülü bana verdiler.
![Eljif Elmas'tan çarpıcı açıklamalar ! - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h545q95gc/files/2018/1/24/4910782/4910782_2.jpg)
Seni isteyen çok takım olduğu yazılıp çizildi. Fakat sen Fenerbahçe'yi tercih ettin. Kimler istedi seni ve neden Fenerbahçe'ye geldin?
Epey bir takım vardı beni isteyen. Fakat o günler geçmişte kaldı ve ben geçmişi konuşmayı çok sevmiyorum. Önemli olan bugün ve yarın. Şunu söyleyebilirim: İyi ki Fenerbahçe'yi seçmişim. Çünkü çok mutluyum."
![Eljif Elmas'tan çarpıcı açıklamalar ! - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h552q95gc/files/2018/1/24/4910782/4910782_3.jpg)
Türkiye'ye gelmeden önce Fenerbahçe'yi biliyor muydun?
Fenerbahçe, Dünya'nın en büyük takımlarından birisi zaten... Elbette Fenerbahçe'yi biliyordum. Çocukken Fenerbahçe'yi izliyordum. Çünkü çok önemli derbiler oynanıyor burada... Fenerbahçe-Galatasaray, Fenerbahçe-Beşiktaş maçlarını izledim hep. O derbilerle büyüdüm. Buraya gelmemdeki en önemli etkilerden birisi, o derbiler. İnşallah ben de artık o derbilerde oynayanlardan biri olacağım.