Emniyet'e bomba yüklü araçla saldırı !

Emniyet'e bomba yüklü araçla saldırı !

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde sabah saatlerinde şiddetli patlama, ardından çatışma meydana geldi. Saldırıda 1 polis memurunun şehit olduğu, 19’u polis 23 kişinin de yaralandığı açıklandı. Hastaneye kaldırılan yaralı polislerden biri daha tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Saldırıyı 1'i canlı bomba 3 IŞİD'li teröristin gerçekleştirdiği iddiası da var.

 

1/ 15
Emniyet'e bomba yüklü araçla saldırı !

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada;  "Şehitkamil ilçemiz İncilipınar mahallesinde Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarının bulunduğu 36004 nolu cadde üzerinde bugün saat 09.17’de bomba yüklü bir araç infilak ettirilmiştir. Saldırıda 1 polis memurumuz şehit olurken, 19 polis ve 4 sivil vatandaşımız yaralanmış olup, yaralılarımıza sevk edildikleri hastanelerde gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hain saldırıda hayatını kaybeden şehidimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." denildi.

2/ 15
Emniyet'e bomba yüklü araçla saldırı !

TERÖRİSTLER İKİ ARAÇLA GELİP ATEŞ AÇTILAR

1 Mayıs nedeniyle çevresi bariyerle kapatılmış olan Emniyet Müdürlüğü önündeki bölgeye iddiaya göre iki araç barikatı aşarak girdi. İlk anda otomatik silahla ateş açan teröristler, polislerin karşılık vermesinin ardından kaçarken, peşinden gelen ikinci araçtaki bomba infilak ettirildi

3/ 15
Emniyet'e bomba yüklü araçla saldırı !

Emniyet Müdürlüğü binasına yaklaşık 10 metre mesafede meydana gelen patlamayla bölgede can pazarı yaşanırken, olay yerine çok sayıda sağlık, kurtarma ile zırhlı polis ekibi sevk edildi.

4/ 15