En bahtsız hırsız

Atatürk Havalimanı'ndaki operasyonda hırsız, ülkesi Türkmenistan'a uçmaya 50 dakika kala yakalandı.

En bahtsız hırsız

ETİLER’de işadamı Edip Çizmeci’nin evinden 150 bin dolarlık ziynet eşyası çaldığı ileri sürülen çetenin başında bulunan Devletgeldi Bekliyazov, Atatürk Havalimanı'ndaki operasyonda, ülkesi Türkmenistan'a uçmaya 50 dakika kala yakalandı. Devletgeldi Bekliyazov'un çocuğunu öldürmekle tehdit ederek hırsızlık yaptırdığı belirlenen hizmetçi Elena Erinet ile diğer iki şüpheli de yakalandı.

1/ 13
En bahtsız hırsız

Etiler’deki Boğaziçi Sitesi'nde 15 Aralık 2009 tarihinde meydana gelen olayda, evde bulunan kasayı açan hırsızlar içinde bulunan 150 bin dolar değerinde ziynet eşyasını alarak kaçtı. İşadamının İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yaptığı müracaat üzerine harekete geçen polis, hırsızlığın evde bir yıldır hizmetçi olarak çalışan Moldovya uyruklu Elena Erinet (40) tarafından gerçekleştirildiğini belirledi. Sitenin güvenlik kameraları incelendiğinde Elena Erinet’in hırsızlığı gerçekleştirdikten sonra kapıda bekleyen bir araca binerek uzaklaştığı görüldü. Plakası tespit edilen aracın kiralık olduğu belirlendi. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri sahte pasaport fotokopisi bırakılarak kiralanan otomobilin kim tarafından kiralandığını belirlemek için harekete geçti.

2/ 13
En bahtsız hırsız

ŞÜPHELİ UÇUKTAN ALINDI
Hırsızlığın yabancı uyruklu kişiler tarafından yapıldığı için yurt dışına çıkma ihtimalleri üzerine Atatürk Havalimanı'nda tertibat alan polis bir gün sonra aracı kiralayan kişinin Türkmenistan uyruklu Devletgeldi Bekliyazov (24) olduğunu tespit etti. Saat 18.00’de Türkmenistan’ın Aşkabat kentine hareket edecek Türkmenistan Hava Yolları'na ait uçağın yolcu listesi incelendiğinde şüphelinin uçağa bindiği anlaşıldı.

3/ 13
En bahtsız hırsız

Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'ndan hemen yakalama kararı çıkartılarak gözaltına almak için harekete geçildi. Saat 17.10’da uçak biniş kapılarını kapatmak üzereyken uçuş kulesinden telsizle haberleşilen uçağın pilotu, hareket etmemesi konusunda uyarıldı. Atatürk Havalimanı yetkilileri ve Türkmenistan Hava Yolları yetkilileri birlikte uçağa girerek koltuğunda uçağın kalkmasını bekleyen Bekliyazov’u uçaktan dışarı çıkarttı.

4/ 13