En ilginç ayin

"Allahım sen otomotivi kurtar" ayini...

En ilginç ayin

ABD, tarihinin en kötü krizlerinden birini yaşarken, özellikle otomotiv sektörü neredeyse dibe vurdu. Araç satışlarının iyice düştüğü ve arka arkaya işten çıkarmaların yaşandığı sektörün tekrar ayağa kalkabilmesi için Amerikalılar umudunu kiliseye bağladı.

1/ 6
En ilginç ayin

Otomotiv sektörünün kalbi sayılan Detroit'in en büyük kiliselerinden biri olan Greater Grace Temple, çok ilginç bir Pazar ayinine tanık oldu. Kilisenin sunağına krizden en çok etkilenen segment olan üç adet arazi aracı konulurken, sektör çalışanları da otomotivi kurtaracak bir plan üzerinde anlaşılması için hep birlikte dua etti.

2/ 6
En ilginç ayin

Kilisede düzenlenen ayine yaklaşık 300 kişi katıldı. Öte yandan kiliseye konulan üç aracın da Detroit'in en büyük üç ayrı üreticine ait olması dikkat çekti. Pazar ayini için Ford'un Escape, GM'in Chevy Tahoe ve Chrysler'in Aspen modeli kiliseye getirildi.

3/ 6
En ilginç ayin

Kiliseye gelen sektör çalışanlarından Michelle McDade, babasının 30 yıl boyunca GM içn çalıştığını annesinin de GM'in yurdunda yaşadığını söyledi. McDade, "Ben zaten iyi ve kötü günlerde dua ederim ancak bu kez yaşananlar direk olarak bizim hayatımızı etkilediği için dua ediyorum. olitikacılar yıllardır bu sektörü unuttu. ama bunu yapamazlar. Çünkü biz de bu ülkenin bir parçaasıyız" dedi.

4/ 6