En uzun köprü çöktü !

705 metrelik köprü 30 saniyede üzerindeki araçlarla sulara gömüldü.

En uzun köprü çöktü !

Endonezya’da 10 yıl önce yapılan Doğu Kalimantan Eyaleti’nin en uzun köprüsü onarım çalışmaları sırasında 30 saniyede nehrin sularına gömüldü. Olayda 4 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.

1/ 18
En uzun köprü çöktü !

Endonezya’nın Doğu Kalimantan Eyaleti’nde Tenggarong ve Tenggarong Seberang şehirlerini birbirine bağlayan 10 yıllık köprü önceki gün saat 16.30’da onarım çalışmaları sırasında çöktü. Olay sırasında köprünün üzerinde bulunan otomobiller, bir otobüs ve çok sayıda motosiklet Mahakam Nehri’nin sularına gömüldü.

2/ 18
En uzun köprü çöktü !

İlk belirlemelere göre otobüste bulunan 4 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi yaralandı, onlarca kişi de kayboldu. Korkunç olayın ardından nehirde arama-kurtarma çalışması başlatılırken bir görgü tanığı “Ben aracımla karşı yakaya geçtim, köprü 30 saniye içinde yıkıldı. Çökme anında korkunç çığlıklar duydum” dedi.

3/ 18
En uzun köprü çöktü !

705 metreyle eyaletin en uzun köprüsü olan Mahakam II’de onarım yapıldığı ancak trafik çok yoğun olduğu için kapatılmadığı açıklandı. Endonezya Afet Yönetimi Dairesi’nin sözcüsü, Sutopo Purwo Nugroho, ABD’nin San Francisco kentindeki Golden Gate Köprüsü’nün benzeri olarak inşa edilen betonarme köprünün çöktüğü sırada cıvatalarının sıkıştırıldığını ancak çökme nedeninin kesinleşmediğini söyledi.

4/ 18