Erdoğana olağanüstü koruma

Erdoğana olağanüstü koruma

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Üniversitesi'nin 2012- 2013 akademik yıl açılış törenine katılırken, olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

1/ 19
Erdoğana olağanüstü koruma

Çatılara keskin nişancılar yerleştirilirken, listede adı olmayanlar içeri alınmadı, çiçek ve çelenkler tören salonuna sokulmadı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) Silahlardan Korunma aracı ve ekipleri üniversite bahçesinde hazır bekletildi. Erdoğan'ı protesto etmek isteyen gruptaki 19 üniversiteli gözaltına alındı.

2/ 19
Erdoğana olağanüstü koruma

Başbakan Erdoğan'ın Ankara Üniversitesi'nde konferansa katılması nedeniyle üniversite kampusundaki çatılara keskin nişancılar yerleştirildi. Morfoloji binasında gerçekleştirilen konferansa sadece listede adı olanlar alındı. Öğrenci ve öğretim üyeleri de yapılan aramalardan sonra salona girebildi.

3/ 19
Erdoğana olağanüstü koruma

ÖĞRENCİLERE BİBER GAZLI MÜDAHALE

Başbakan Erdoğan'ın törenin yapılacağı Morfoloji binasına gelişi sırasında ÖDP üyesi olduklarını belirtilen bir grup, protesto eylemi yapmak istedi. Güvenlik güçlerinin barikat oluşturarak durdurduğu grup direnince, biber gazıyla müdahalede edilerek 19 öğrenci gözaltına alındı.

4/ 19