Erdoğanı protesto ettiler !

Zonguldak'taki maden ocağını incelemeye giden Erdoğan'ı bir grup öğrenci protesto etti.

Erdoğanı protesto ettiler !

Zonguldak'a giden Erdoğan'ı bir grup üniversite öğrencileri protesto etti. Tartaklanan öğrenci grubu apar topar alandan uzaklaştırıldı. Kısa süren protestonun ardından Erdoğan maden ocağında incelemelerde bulunmak üzere olay yerine gitti.

1/ 6
Erdoğanı protesto ettiler !

4 GÜN DAHA ULAŞILAMAYACAK

Zonguldak'ta’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne ait kömür ocağında dün meydana gelen grizu patlamasında, yerin 540 metre altında mahsur kalan 30 madenciye ulaşılmaya çalışılıyor. Maden işçilerinin yakınları ise ocak ağzında gözyaşları içerisinde gelecek haberi bekliyor. TTK'dan yapılan açıklamaya göre, göçüğe ulaşmak 4 gün sürebilir.

Başbakan Erdoğan'ı, Kilimli beldesindeki Ahmet Şerifoğlu Stadı'nda Eski TBMM Başkanı ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Vali Erdal Ata, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Fazlı Erdoğan, Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref ile diğer protokol üyeleri karşıladı.

2/ 6
Erdoğanı protesto ettiler !

Erdoğan, Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağındaki grizu patlaması ile ilgili Gelik beldesindeki 75. Yıl Cumhuriyet Kuyusu alanına hareket etti.

3/ 6
Erdoğanı protesto ettiler !

ERDOĞAN: TAHRİKLERE GELMEYİN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, grizu patlaması sonucu yaşanan göçük nedeniyle, işçilerin mahsur kaldığı Karadon maden ocağında bulunan işçilerin yakınlarının sıkıntıları olduğunu belirterek, ''Lütfen tahriklere de gelmeyin, bakın az önce bir tanesi kalktı hakaretler yaptı, çok edepsizce küfür de etti. Ve araştırdık ki buranın insanı değil bir başka yerden, Ankara'dan gelen birisi ve emniyet teşkilatı bütün tespiti yaptı, çıkardı ve işi gücü bu tür provokatörlük yapmak'' dedi.

Erdoğan, Zonguldak Karadon maden ocağında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. İşçilerin aileleri ve yakınlarını ziyaret eden Başbakan Erdoğan,işçi aileleri ve yakınlarının sorunlarını dinledi.

Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, şunları söylendi:

4/ 6