Ergenekonda 12. dalga

Ergenekon soruşturması kapsamında yeni bir dalga başladı..

Ergenekonda 12. dalga

Bugün Ergenekon'da 12. dalga operasyonları yaşanıyor. Çok sayıda yere eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Savcılığın istediği adresler aranıyor..

1/ 30
Ergenekonda 12. dalga

MEHMET HABERAL VE KANAL B

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde Mehmet Haberal ve Kanal B televizyonunda eş zamanlı arama başlatıldı. Polislerin her iki noktada arama yaptı.

09:30 sularında Haberal'ın evindeki arama bitti. Polis, Haberal'ın bilgisayarı ile bazı evraklarına el koydu.

2/ 30
Ergenekonda 12. dalga

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ

ÇYDD merkezi ile çeşitli şehirlerdeki şubelerinde aramalar yapılıyor. Derneğin genel başkanı Türkan Saylan'ın da evi aranıyor..

Beyoğlu Şişhane Evliya Çelebi Mahallesi Şimal Sokak'taki ÇYDD Genel Merkezi'ne sabah erken saatlerinde gelen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, derneğe giriş ve çıkışları kapattı.

Burada arama çalışması başlatan polis, derneğin bulunduğu sokağın girişinde de geniş çaplı önlemler aldı.

ÇYDD'nin Van, İzmir ve Adana Şubeleri'nde de bu sabah polis arama başlattı. Adana'nın Çınarlı Mahallesi ile İzmir'in Alsancak ilçesindeşi şube merkezlerine gelen polislerin aramaları sürüyor.

ÇYDD Van Şube Başkanı Prof.Dr. Ayşe Yüksel'in Van Yüzüncü Yıl Üniversetisi Kampus alanında bulunan lojmanında bu sabah polis ve Jandarma ekipleri tarafından arama başlatıldı. Prof.Dr. Ayşe Yüksel, daha önceki Rektör Yücel Aşkın'ın yardımcılığını yapıyordu.

3/ 30
Ergenekonda 12. dalga

TÜRKAN SAYLAN'IN EVİNDE DE ARAMA

Polislerin dernek başkanı Türkan Saylan ve ADD Genel Başkanvekili'nin evinde de arama var. Dernek Başkanı Türkan Saylan, ''Polis ÇYDD Genel Merkezi'nde silah arıyor'' dedi.

4/ 30