Ethem Sarısülükün babasının inanılmaz hikayesi

Ethem Sarısülük'ün babasının inanılmaz hikayesi

Ethem Sarısülükün babasının inanılmaz hikayesi

Muzaffer Sarısülük… Polis kurşunuyla ölen Ethem Sarısülük’ün babası. 54 yaşında. 23 yıldır megapol dediği kentlerden uzak yaşıyor...

1/ 19
Ethem Sarısülükün babasının inanılmaz hikayesi

Çorum Haber'de yayınlanan görüntüler inanılmaz bir hikayeyi ortaya çıkardı. İşte Tugay Afat imzalı Ethem Sarısülük'ün babasının şaşırtan hayatı...

Aslında edebiyat öğretmeni. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun.

1985 yılında ilk olarak Şanlıurfa’da öğretmenliğe başlamış. 1989 yılına kadar görev yapmış. Dönemin Başbakanı Turgut Özal’a yazdığı sünnet karşıtı mektubu nedeniyle soruşturma geçirmiş ve birgün ceza almış.

Şanlıurfa’dan sonra Kayseri’ye atanmış. Yarım dönem çalıştıktan sonra da istifa ettiğini belirten dilekçeyi yazıp çıkmış.

2/ 19
Ethem Sarısülükün babasının inanılmaz hikayesi

Ailesi akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek hastaneye yatırılmasını sağlamış. Üç ayrı hastaneden de kaçıp mesleğe dönmeyi reddettiği için sonunda istifa ettiği kabul edilmiş.

Meslekten ayrıldığında oğulları Cem, Mustafa, ölen Ethem ve adını kendisinin koyduğunu söylediği son oğlu İkrar’ı anneleriyle geride bırakarak Sungurlu’ya köyüne dönmüş.


Birkaç yıl da köyde yaşadıktan sonra tamamen kendini soyutlamış ve arazide yatıp kalkmaya başlamış. Soğuktan korunmak için kendine küçük bir baraka yapmış.

Küçük bir mangal dışında hiç ateş yakmamış. Nasıl ısınıyorsun sorusuna “Yatağıma yatıyor ısınıyorum” diyor. Mangalı da bazen çorba yapmak için kullandığını söylüyor.

3/ 19
Ethem Sarısülükün babasının inanılmaz hikayesi

İLK KEZ OĞLUNUN CENAZESİNDE ORTAYA ÇIKTI

Muzaffer Sarısülük’ü pek çok kişi ilk kez oğlu Ethem Sarısülük’ün ÇORUM HABER’deki cenaze haberiyle öğrendi.

Cenazeye katılanlardan ADD Çorum Şubesi Başkanı Uğur Demirer’in Muzaffer Sarısülük’ün Ankara’dan lise arkadaşı olması ise görüşme ve daha yakından tanıma olanağını yarattı.

4/ 19