Ev hanımından biber gazıyla soygun

İzmir'in Bayramyeri semtinde bir kadın, kuyumcuyu ayağından vurarak gasp etti.

Ev hanımından biber gazıyla soygun

Yakınlarına 200 gram altın borcu bulunan 21 yaşındaki B.S., müşteri olarak Abdullah Taşar'ın kuyumcu dükkanına girdi.

1/ 7
Ev hanımından biber gazıyla soygun

SPREYLE ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Yüksek gramajdaki burma bileziklerini incelemek istediğini söyleyen B.S., bu sırada çantasındaki biber gazını çıkartarak kendisine bilgi veren Abdullah Taşar'ın, yüzüne sıktı. Gözleri yanınca bağırarak yardım isteyen Taşar, önündeki iki bileziği alıp kaçmaya çalışan B.S.'yle boğuşmaya başladı. Kısa süreli boğuşmanın ardından yere yatırdığı gaspçı kadının üzerine oturarak etkisiz hale getiren Abdullah Taşar, tabancasıyla işyerinin camına vurup yaşananlardan habersiz olan vatandaşlardan yardım istedi.

2/ 7
Ev hanımından biber gazıyla soygun

POLİS ABLUKAYA ALDI

Kuyumcuda silahlı soygun yapıldığı ihbarı üzerine bölgeye sevkedilen çok sayıda polis ekibi, güvenlik önlemi aldıktan sonra yaklaştıkları işyerinde Taşar'ın yakaladığı B.S.'yi, teslim aldı. Vatandaşlarda bu sırada büyük panik yaşadı.

3/ 7
Ev hanımından biber gazıyla soygun

Gözaltına alanarak Gasp Büro Amirliği'ne götürülen bir çocuk annesi B.S.'nin ifadesinde, yakınlarına 200 gram altın borcu bulunduğunu, bunu ödeyebilmek için tek başına olduğunu anladığı kuyumcunun yanına giderek soygunu yapmaya çalıştığını söylediği öğrenildi. B.S., ayrıca Sahilevleri semtindeki balıkçıda çalışan eşinin de olaydan haberinin olmadığını anlattı.

4/ 7