Evlerine ulaşmak için kar tüneli açtılar

Evlerine ulaşmak için kar tüneli açtılar

TUNCELİ'nin Ovacık İlçesi'nde son haftalardaki yağışlarla ile birlikte ilçe merkezinde kar kalınlığı yer yer 2 metreye aşarken, kırsal alandaki köylerde yer yer 3 metreye ulaştı.

Kar yağışının durması ardından Tunceli Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne ait kar temizleme araçları köy yollarını açmak için çalışmalarını arttırdı. Kar araçları adeta tüneller açarak karları temizleyerek köy yollarını ulaşıma açıyor.

1/ 20
Evlerine ulaşmak için kar tüneli açtılar

Ovacık İlçe merkezinde kar kalınlığının yer yer 2 metreyi aşması nedeniyle evlerin büyük bölümü kar altında kaldı. Özellikle Kandolar Mahallesi'ndeki sosyal konutların önemli bölümü kara gömülmüş durumda. Kandolar Mahallesi'ndeki sosyal konutların kar içinde sadece çatı kısımları görünürken buralarda oturanlar evlerinin kapılarına açtıkları tüneller ile ulaşabiliyor.

BÖLGENİN TEK KAYAK TESİSİNE BÜYÜK İLGİ

2/ 20
Evlerine ulaşmak için kar tüneli açtılar

Bu yıl yapımı tamamlanarak hizmete açılan Ovacık Kayak Tesisleri de, yöre halkının en büyük eğlence merkezi haline geldi. Ovacık İlçesi Çakmaklı Köyü yakınlarında tamamlanan Kayak tesisi hizmete açılırken, hafta sonlarını ailesi ile birlikte geçiren çok sayıda Tuncelili Ovacık İlçesi'ne akın ediyor. Tunceli Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün işlettiği kayak tesisleri, yöre halkının büyük ilgisini çekerken, yeni açılan teleferik ve yakın zamanda hizmete girecek otel ile kafeterya kısmı ile vatandaşlara büyük bir hizmet sunacak.

3/ 20
Evlerine ulaşmak için kar tüneli açtılar

Kayak tesislerine gelerek hafta sonu kayak keyfi yapan birçok kişi de kaymayı yeni öğrenirken bazı kişiler ise kayak aletlerinin yetersizliğinden yakındı. Çok sayıda kişi ilkel kızak ve altlarına serdikleri naylonlarla kaymaya çalıştı. Naylonların üzerine oturan birçok kişi kayak pistinden kaydıkları sırada dengelerini yitirerek takl attı.

"GÜVEN İÇİN ÇATIŞMALI ORTAMIN SONA ERMESİ GEREKİYOR"

4/ 20