FETÖ yurdunda gizli odalar ortaya çıktı

FETÖ yurdunda gizli odalar ortaya çıktı

FETÖ kapsamında faaliyet gösterdiği tespit edildikten sonra Gaziantep Üniversitesi’ne bağlanan ve adı 15 Temmuz Yerleşkesi olarak değiştirilen Zirve Üniversitesi içerisindeki erkek yurdunda gizli asansörle çıkılan gizli odalar ve bölmeler bulundu.

Eski Zirve Üniversitesi içerisinde bulunan erkek öğrenci yurdunda örgüt lideri Fethullah Gülenile görüşmelerin yapıldığı iddia edilen ve ayrıca 12 ilin bölge toplantılarının yapıldığı özel odalar ve bölmeler ortaya çıktı.

1/ 8
FETÖ yurdunda gizli odalar ortaya çıktı

Gazetecilerle bir araya gelen Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, eğitim verilen veüniversite öğrencilerinin kaldığı yurtta gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini ve basınla paylaşmak istediklerini söyledi. 12 ilin bölge toplantılarının 400 öğrencinin kaldığı yurtta gizli asansörlerle çıkılan gizli odalarda yapıldığını anlatan Rektör Gür, şöyle konuştu: 

2/ 8
FETÖ yurdunda gizli odalar ortaya çıktı

"Biliyorsunuz Gaziantep 12 tane ilin idare edildiği bir yer. FETÖ yapılanmasının bölge toplantıları burada yapılıyordu. Yıllarca milletin kesesinden alıp kendi çıkarları uğruna yeni yapılanmalar oluşturup gizli bölmelerden müteşekkil aynı zamanda da öğrenci yurdu adı altında çeşitli özel yapılanmalar yapılmış. Devletimize Allah zeval vermesin. Milletimizin cebinden alınanlar tekrar devletimizin eliyle alınarak milletimize tekrar iade edilmiştir."

3/ 8
FETÖ yurdunda gizli odalar ortaya çıktı

YURT YENİDEN REVİZE EDİLİYOR 

Gür, yurdu yeniden revize ettiklerini ve öğrencilerin güvenle kalabilecekleri bir ortama dönüştürmeye çalıştıklarını söyledi.

4/ 8