FETÖ'nün FEM binasının sırları ortaya çıktı

FETÖ'nün FEM binasının sırları ortaya çıktı

Gülen’in eski sağ kolu Latif Erdoğan, Altunizade’deki FETÖ üssü gibi FEM binasının sırlarını anlattı: Darbeci subayların hepsini orada gördüm. Tüm örgütsel toplantılar o binada yapılırdı

fETÖ'nün İstanbul- Altunizade'deki gizli dehlizlerle dolu casusluk üssünü andıran merkezini Fetullah Gülen'le birlikte o binada yıllarını geçiren Latif Erdoğan değerlendirdi. Gizli geçitlerin sırrını anlatan Erdoğan, "Emniyetteki sorguları sırasında merdivende çekilmiş meşhur fotoğrafta yer alan darbeci askerlerden, Akın Öztürk haricinde tamamını o binada gördüm" dedi.

SABAH

1/ 13
FETÖ'nün FEM binasının sırları ortaya çıktı

Altunizade'de FEM Dershanesi'nin 5'inci katındaki Gülen'in üssünü anlatan Latif Erdoğan, Gülen'in müstakil bir evde kalmayıp da dershane binasında kalmasının "kamuflaj amaçlı" olduğunu söyledi. Erdoğan, örgütün Altunizade'deki, casusluk tesisini andıran binada neler yaptığını şöyle anlattı:

2/ 13
FETÖ'nün FEM binasının sırları ortaya çıktı

3-4 KEZ TADİLATTAN GEÇTİ

"Genelde FEM Dershanesi'nin personeli olmayan, talebeyle ilişiği olmayanlar Gülen'le görüşeceği veya kendi aralarında toplantı yapacağı zaman evvela arabalarla gelir, garaja girerdi. Yayan gelinmezdi. Garajdan özel bir asansörle en üst kata çıkılırdı. Otel odası gibi kullanılan odalara misafirhane denir. Dışarıdan gelenler için, 100-200 kişinin kalabileceği odalar olurdu. Binada sonradan çok değişiklik yapıldı. 3-4 kez tadilattan geçirildi. İlk başta 2 katlıydı.

3/ 13
FETÖ'nün FEM binasının sırları ortaya çıktı

500 BİN DOLARLIK AKVARYUM

Özel odasını ve tüm ayrıntıları kendisi dışında Cevdet Türkyolu bilir. Bina o dönem çok şatafatlı yapılmıştı. O günkü parayla 500 bin dolar tutarında akvaryum vardı. Bir oda kadar büyük bir akvaryumdu. İçinde yüzlerce çeşit balık vardı. Onun yemi, bakımı ayrı bir işti. Akvaryumun özel bakıcısı vardı. Her türlü örgütsel toplantı orada yapılıyordu. Her gün toplantı olurdu. İl imamları toplantısı ayda bir yapılırdı. Zaman, Samanyolu,Bank Asya gibi kuruluşların haftada bir toplantısı olurdu.

4/ 13