Fortune Türkiye '40 Yaş Altı 40' listesi açıklandı

Fortune Türkiye '40 Yaş Altı 40' listesi açıklandı

Fortune Türkiye '40 Yaş Altı 40' listesi açıklandı

Fortune Türkiye “40 Yaş Altı 40” yönetici listesi, bu sene de başarılı genç liderleri ve yöneticileri performansları, başarılarıyla öne çıkardı. Fırsatları değerlendirenler, gelecek planlamasını net yapanlar… Çalışma hazırlanırken, her yıl olduğu gibi bu sene de Türkiye’nin dört bir yanından partnerlerle listenin içeriği daha da zenginleşti. Uzmanlar, analistler, insan kaynakları şirketleri, danışmanlık firmaları, sanayi ve ticaret odaları, girişimcilik kulüpleri, TÜSİAD, Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD), Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Anadolu Girişimci İş Adamları Derneği (AGİAD) ve Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) başta olmak üzere toplam 172 iş adamı derneğinin desteği ve ilgisi, listede yeni isimlerin belirlenmesinde yardımcı oldu. İşte iş dünyasının genç fikir önderleri, girişimcileri ve yöneticileri… Fotolar: Fortune Türkiye

1/ 42
Fortune Türkiye '40 Yaş Altı 40' listesi açıklandı

1- Nevzat Aydın, 39, Yemeksepeti.com Kurucu Ortağı ve CEO'su

Kasım 2014’te Ürdün’ün pazar lideri ifood.jo’nun, çoğunluk hissesini satın aldı. Toptan ticari alışveriş sitesi irmik.com’u, 2015’te hizmete açtı. Mayıs 2015’te dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero’ya, 589 milyon dolara Yemeksepeti hisselerinin tamamını sattı. Bulgaristan ve Romanya’daki yemek siparişi alanındaki markaları, bgmenu.com, quicky.ro ve oliviera.ro’ya yatırım yaptı. Üç markayı bünyesinde tutan Hello Hungry’nin ortağı oldu. Hizmet verdiği ülke sayısını 10’a yükseltti. 2015’te mobilden aldığı siparişlerin oranı yüzde 50 oldu. Yemeksepeti mobil uygulamaları, 2,8 milyon kez indirildi. Site bugün, Türkiye’de 62 ilde, 10 bine yakın üye restoran ve günde aldığı ortalama 100 bin siparişle, 3,7 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Aydın, 2015’te ayrıca Modacruz, connected2.me, streetbees ve Mobil oto servis’e yatırım yaptı. Futbol ve müzik tutkunu. Dünyanın dört bir yanındaki farklı liglerden futbol etkinliklerini takip ediyor. Yemeksepeti kampüsündeki mini tribünde önemli maçları izliyor.

2/ 42
Fortune Türkiye '40 Yaş Altı 40' listesi açıklandı

2-Pınar Abay, 38, ING Bank Genel Müdürü

Yönetiminde olduğu ING Bank’ın Türkiye’ye özgü uygulamalarını yurt dışına ihraç etme noktasına getirdi. Yeni nesil mobil finans çözümü ParaMara ile ING Global Fonu’ndan 1 milyon euro fon alınmasını sağladı. Bireysel bankacılıkta 2 milyon aktif müşteriye ulaştı. Turuncu Hesap müşteri sayısını ise, 1 milyona yükseltti. Bankanın toplam aktifleri 2014 sonu itibariyle 38 milyar TL oldu. Bankacılık üssü olarak nitelendirdiği Türkiye’nin en büyük teşviksiz özel sektör yatırımlarından Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi’ni tüm ING ülkelerinin operasyonlarının yürütüleceği merkez olarak konumlandırdı. 2015 sonu itibarıyla yaklaşık bin kişiye istihdam yaratacak merkez aynı zamanda bir bankacılık okulu görevi üstlenecek. Gelecek dönemde çok kanallı büyüme ve inovasyon odaklı konular gündemde.

3/ 42
Fortune Türkiye '40 Yaş Altı 40' listesi açıklandı

3-Murat Özyeğin, 39, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili

2014’te Florence Nightingale Hastaneleri’nin yüzde 50’sini satın alarak sağlık hizmetleri alanına adım attı. Rüzgar enerjisi tarafında kurulu gücünü 200 milyon euro yeni yatırımla, 120 megawat’dan 290 megawat’a yükseltti. Güneş enerjisi alanındaki ilk yatırımını devreye aldı. Swissotel’in 50 milyon euro tutarındaki renovasyon projesini başlattı. Fibabanka bilançosunun yüzde 50 oranında büyümesi için 200 milyon TL sermaye artırımını tamamladı. Özyeğin, zamanının önemli bölümünü sosyal sorumluluk çalışmalarıyla geçiriyor. Özyeğin Üniversitesi ve Endeavor Vakfı’ndaki çalışmalarda rol üstleniyor.

4/ 42