Game of Thrones Atina

Game of Thrones Atina

Game of Thrones Atina

Yunanistan tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşarken Yunan gazeteleri ise işin eğlencesinde. Krizin en önemli aktörleri Game of Thrones dizisinin karakterleriyle eşleşti.

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisi Atina krizine de esin kaynağı oldu. Yunan Proto Thema gazetesi dizideki ana karakterleri Yunan krizinde kilit roldeki isimlerle eşleştirdi.

1/ 11
Game of Thrones Atina


Jon Snow-Alexis Çipras: Yunanistan’ın genç başbakanı dizinin son bölümünde kendi arkadaşları tarafından öldürülen Jon Snow’a benzetildi. Çipras’ın Snow gibi idealist bir lider olduğu, ancak çoğu zaman istediklerini yapmakta yetersiz kaldığı belirtildi.
 

2/ 11
Game of Thrones Atina

Cersei Lannister-Angela Merkel: Dizinin şeytani kraliçesi Cersei, Yunan halkının nefretinin en büyük sembolü haline gelen Angela Merkel ile eşleşti. Yunanlar’ın dizide hücreye atılan ve çırılçıplak halkın içinde yürümeye zorlanan kraliçenin kaderini Merkel için de istediklerine şüphe yok.

3/ 11
Game of Thrones Atina

Melisandre-Dora Bakoyannis: Gazeteye göre siyasette ikili oynayan eski Dışişleri Bakanı Dora Bakoyannis, dizideki büyücü Melisandre’yi andırıyor.

4/ 11