Gazetelerin Baykal manşetleri

Yazılı basın Baykal'ın CHP'den istifasını manşetlerine böyle taşıdı.

Gazetelerin Baykal manşetleri

Deniz Baykal'ın sürpriz istifası Ankara'da taşları yerinden oynatırken, bugünkü gazetelerin tamamının manşetini de belirledi. Gazetelerin tümü ilk sayfalarının neredeyse tamamını da Baykal'a ayırdı.

Örgüt Baykal'ı bırakmıyor - Milliyet

Baykal istifa ederken "Mücadeleye devam" diyerek daha güçlü dönüş sinyali verdi. Parti yönetimi ve il örgütleri iki hafta sonraki kurultay için harekete geçti.
Ankara Temsilcimiz Fikret Bila da Baykal'a "kurultay'da delegelerin sizi aday gösterecekleri konuşuluyor. Tavranız ne olur?" diye sorunca şu yanıtı verdi: Bu tür yorumlar, çalkatılar olur. Normaldir."

1/ 15
Gazetelerin Baykal manşetleri

Baykal'ın veda şifreleri - Radikal

CHP lideri, soruların çoğuna şifreli yanıtlar verdi. Baykal'ın net iki sözü vardı: Bu iktidarın işi, istifa ediyorum. Şifreden çıkanlar: Gülen cemaati suçsuz, yapanları nerede, ne yaptıklarını biliyorum. Maksat, CHP'yi yeniden düzenlemek.Baykal'ın 'Bulunmuş bir kaset yok, bu iki haftalık bir komplo' sözü, çekimi kimin, nerede yaptığını bildiğini gösteriyor. 'İki hafta' sözü ayrıca anayasa oylamasına bir atıf, 'Komplo şantaj ya da ticari değil, siyasi kazanç amaçlı' demesi de bu yüzden. 'CHP'yi yeniden tanzim etmek isteyenler' ifadesi, iktidar destekli komploda CHP'lilerin olabileceğine özel bir ima gibiydi.

2/ 15
Gazetelerin Baykal manşetleri

Baykal dönmezse Kılıçdaroğlu - Vatan

CHP'de esen hava 22 Mayıs'taki Kurultay'da Baykal'ı yeniden genel başkan seçmek yönünde. baykal da dönüş için açık kapı bıraktı ancak olmazsa tek aday Gandi Kemal.

3/ 15
Gazetelerin Baykal manşetleri

Kapıyı açık bıraktı - Sabah

Ana muhalefet partisi lideri, canlı yayında istifa etti. Baykal, "Kaset komplo" deyip CHP Genel Başkanlığı'ndan ayrıldı ama kurmaylarına "Partim ne görev verirse yaparım" dedi.

4/ 15