Gazi komando emirlerinize hazırdır!

Gaziler yeniden komando oldu

Gazi komando emirlerinize hazırdır!

TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde tedavi gören 20 gazi, Isparta’daki Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanlığı’nda silah arkadaşlarıyla hasret giderip moral eğitiminden geçti. 2007’de Bingöl Yayladere’de teröristlerle girdiği çatışmada iki ayağı ve bir gözünü kaybeden Muhammet Çelik de bu komandolar arasındaydı.

1/ 14
Gazi komando emirlerinize hazırdır!

Söz konusu eğitimi almaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Çelik, duygularını şöyle aktardı: “Askerlik günlerime geri döndüm. Burada engelli olduğumu unuttum.” Ankara’daki Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde tedavi gören 20 gazi, Eğirdir Dağ Komando Okulu Eğitim ve Merkez Komutanlığı’nın davetlisi olarak Isparta’ya geldi.

2/ 14
Gazi komando emirlerinize hazırdır!

Komando yetiştirilen okula gelen gaziler için özel karşılama töreni düzenledi. Gazileri getiren otobüs, ilçeye girdiğinde ellerinde bayraklar bulunan askerler, yolun her iki tarafından onları selamladı. Vali Vahdettin Özkan ve Tümgeneral Ethem Büyükışık, nizamiye kapısında gazilerle kucaklaştı.

3/ 14
Gazi komando emirlerinize hazırdır!

Güneydoğu’daki çatışmalarda yaralanan gazilerle malulen gazi olan askerler, üç günlük komando eğitimlerini tazeledi. Karaburun mevkiinde özel engel parkurlarını geçti. 78 metrelik eğitim kulesine çıktı. Ardından atış alanına geçti.

4/ 14