Gaziantep'te gergin gece

Gaziantep'te, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'ndeki olayları protesto etmek için toplanan PKK yandaşlarına, polisin müdahalesi ile olaylar çıktı.

Gaziantep'te gergin gece

Lice olaylarını bahane ederek eylem yapmaya kalkışan bir grup PKK sempazinanı polis, dağılmaları konusunda uyarılarda bulundu. Uyarlara rağmen dağılmayan prtkestocular, polise havai fişek ve taşlarla saldırdı.

1/ 6
Gaziantep'te gergin gece

Bunun üzerine polis, gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etmeye başladı. Müdahalenin ardından ara sokaklara kaçan göstericiler, daha sonra tekrar ana caddeye çıkarak eylemlerini sürdürdü. Polis ile eylemciler arasında yer yer mahalle aralarında olaylar devam ediyor. Gösterilerin devam ettiği Vatan Mahallesi'ne polis takviyesi yapıldı.

2/ 6
Gaziantep'te gergin gece

TAŞ ATAN GRUP MÜDAHALE SONRASI DAĞILDI

Gaziantep'te, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'ndeki olayları protesto etmek için toplanan PKK yandaşları polisle çatıştı. Polis, taş ve havai fişek atan grubu biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttı.

3/ 6
Gaziantep'te gergin gece

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki olayları protesto etmek isteyen PKK yandaşları, saat 21.00 sıralarında Güzelyurt Mahallesi Şehit Mehmet Gezelge Caddesi üzerinde toplandı. Cadde üzerindeki çöp konteynırlarını ateşe vererek, caddeyi trafiğe kapatan gruba, polisler dağılmaları yönünde uyarılarda bulundu. Gruptakiler uyarılar üzerine polise havai fişek ve taş attı. Taşlı saldırının ardından polisler, biber gazı ve tazyikli suyla göstericilere müdahalede bulundu. Müdahale üzerine gruptakiler ara sokaklara girip dağıldı.

4/ 6