Genç doktora bıçaklı saldırı

Op.Dr. Siraç Akgül, hastane garajında otomobilini park ederken bıçaklandı.

Genç doktora bıçaklı saldırı

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi'nde görevli 39 yaşındaki Op.Dr. Siraç Akgül, 28 yaşındaki Veysi Ateş'in bıçaklı saldırısına uğradı. Kalçasından ve kolundan yaralanan Akgül'ün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Ateş ise gözaltına alındı.

1/ 6
Genç doktora bıçaklı saldırı

Olay bu sabah Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi garajında meydana geldi. Batman Bölge Devlet Hastanesi Başhekimi iken yaklaşık 6 ay önce Amasya'ya tayinle gelen Op.Dr. Siraç Akgül otomobilini hastanenin garajına park ettikten sonra içeri girerken daha önce Batman'dan tanıdığı Veysi Ateş yolunu kesti. Aralarında çıkan tartışma sonrası Ateş doktoru kalçasından ve kolundan yaralayıp kaçmaya çalıştı. Olay sırasında ruhsatlı tabancasını çıkaran ve ateş etmeyerek bağırıp yardım isteyen Dr. Akgül'ün sesine hastanenin güvenlik görevlileri koştu. Kaçan zanlı hemen yakalanarak polise teslim edildi.

2/ 6
Genç doktora bıçaklı saldırı

BATMAN'DAN PEŞİNE GELDİ

Op.Dr. Siraç Akgül ifadesinde, kendisini bıçaklayan zanlıyı Batman'da tanıdığını söyleyerek, "Orada başhekim iken bu kişi medikal işleri ile uğraşıyordu. Bir ihalenin kendisine verilmesini istedi. Bu nedenle beni tehdit ettiler. Sonra tayinim çıktı. Telefonla tehditler sürünce savcılığa durumu bildirip, suç duyurusunda bulundum. Amasya'ya geldiğimde de tedirgindim. Bu sabah aracımdan inerken onu görünce şaşırdım. Bana, 'Beni mahvettin, perişan ettin. Bana borcunu öde. Cebimde 1 lira bile yok' diyerek üzerime yürüdü. Kendisini Batman'a gönderebileceğimi söyledim. O sırada bıçakla bana saldırıp yaraladı. Bağırdım, kaçarken güvenlik görevlileri yakaladı. Kendisinden şikayetçiyim" dedi. Veysi Ateş ise polis tarafından gözaltına alındı. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Milliyet

3/ 6
Genç doktora bıçaklı saldırı

4/ 6