Genelkurmay'dan ağlatan sürpriz

Genelkurmay'dan ağlatan sürpriz

Genelkurmay'dan ağlatan sürpriz

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde oturan 3 oğlu da orduda bulunan Asiye- Hasan Sezer çiftine sürpriz yaparak çocuklarıyla bir araya getirdi. Isparta'daki buluşma anında duygu dolu anlar yaşandı. En küçük oğulları Erkan Sezer'in yemin törenine katılan anne Asiye ve baba Hasan Sezer'e, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel tarafından gönderilen hediyeler verildi.

1/ 13
Genelkurmay'dan ağlatan sürpriz

Asiye- Hasan Sezer çiftinin büyük oğulları 23 yaşındaki Sercan Sezer, 4 yıl önce vatani görevini yaparken Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katıldı. Sercan Sezer, Şırnak'ın Uludere İlçei'nde görevini sürdürürken, 3 ay önce askere giden kardeşi 22 yaşındaki Serkan Sezer de Van'da vatani görevini yapmaya başladı. Sezer çifti, en küçük oğulları 20 yaşındaki Erkan Sezer'i de vatani görevini yapması için 1 ay önce Isparta'ya gönderdi.

2/ 13
Genelkurmay'dan ağlatan sürpriz

ÖZEL'İN İSTEĞİYLE AİLE BİRLEŞTİ: Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, en küçük oğlu Erkan Sezer'i Isparta'ya acemi birliğine uğurlayan baba Hasan Sezer'i basında çıkan haberlerin ardından arayarak çifti kutladı. Ardından 28 Şubat'ta yapılan yemin töreni öncesinde Sezer ailesi, Genelkurmay Başkanı Özel'in özel davetlisi olarak çarşamba günü Isparta'ya geldi. Orgeneral Özel'in isteği üzerine, Şırnak'ta görev yapan Uzman Çavuş Sercan ile Van'da vatani görevini devam ettiren Serkan da ailesinden habersiz Isparta'ya getirildi. Orduevinde konuk edilen aile karşılarında evlatlarını görünce şaşkına döndü, gözyaşlarını tutamadı. Anne Asiye ve baba Hasan Sezer 2 oğluna kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, acemi birliğinde bulunan en küçük oğul da aileye katılarak sürprizi büyüttü.

3/ 13
Genelkurmay'dan ağlatan sürpriz

"HEPSİNİN ÖZLEMİNİ GİDERMEK" : Çocuklarına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten baba Hasan Sezer, komutanlara teşekkür etti ve "Hepsinin özlemini gidermek daha iyi oldu" dedi. Anne Asiye de oğullarına sarılırken güçlükle "Çok özlemişim, çok güzel oldu. Sevindik, çok mutlu olduk. Ne diyeceğimi bilmiyorum" diyebildi. Oğullardan Serkan Sezer ailesine kavuşmasının güzel bir duygu olduğunu dile getirirken, Şırnak'ta uzman çavuş olarak görev yapan Sercan Sezer de "Bizim için çok büyük sürpriz oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak büyük bir aile olduğumuzu tekrar görmüş olduk. Bütün komutanlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu. Isparta'da acemi birliğinde bulunan en küçük oğul Erkan Sezer ise "Ne diyeceğimi bilmiyorum. Annem, babam, ağabeylerim hepsi yanımdalar. Onları çok özlemişim" dedi.

4/ 13