Genelkurmay'dan şehit ailelerine davet

Genelkurmay'dan şehit ailelerine davet

Genelkurmay'dan şehit ailelerine davet

GENELKURMAY Başkanlığı, '18 Mart Şehitler Günü' nedeniyle yurdun dört bir yanındaki şehit ailelerini, 16-19 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenlenecek Ankara'daki 'Şehitler Günü'ne davet etti. 8'inci Kolordu Kurmay Başkanı Piyade Kurmay Albay Mahmut Altun, şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç'ın Elazığ'daki babasının evini ziyaret ederek Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın davet ve mesajını iletti.
 

1/ 11
Genelkurmay'dan şehit ailelerine davet

Genelkurmay Başkanlığı, Çanakkale, Kore, Kıbrıs savaşları ile görevi sırasında bölücü terör örgütü ile mücadele yaşamlarını yitiren 30 şehidin 62 yakınını, 16-19 Mart 2016 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek Şehitler Günü etkinliğine davet etti. Asker, savcı, polis, öğretmen ve köy korucusu şehitleri ailelerini Ankara'da ağırlamak isteyen Genelkurmay Başkanlığı, yurdun dört bir yanındaki şehit ailelerine mesaj ve davetiye gönderildi.

2/ 11
Genelkurmay'dan şehit ailelerine davet

Genelkurmay Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitler Günü etkinliklerine davet edilen şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç’ın Elazığ’da oturan anne ve babasının evine gelen 8'inci Kolordu Kurmay Başkanı Piyade Kurmay Albay Mahmut Altun eşi Gülten Altun, Personel Şube Müdürü Personel Albay Atilla Yıldıran, Genel Sekreter Piyade Albay Okan Karaseyfioğlu, Ahmet ve Şeriban Kılıç çiftini Doğukent Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret etti.

GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL AKAR'DAN MESAJ VE DAVET

3/ 11
Genelkurmay'dan şehit ailelerine davet

Kurmay Başkanı Piyade Kurmay Albay Mahmut Altun, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın gönderdiği davetiye metnini okudu. Genelkurmay Başkanı Akar'ın, davet metninde şöyle denimdi:

"Sayın Kılıç ailesi bayraklaşan vatan toprakları üzerinde devletimizin bekası, ülkemizin ve milletimizin egemenliği ve bağımsızlığı için yurt içinde ve yurtta sulh cihanda sulh anlayışı ile yurtdışında vatan, millet ve bayrak sevgisi ile kutsal vatan hizmeti ile görevlerini ifa ederken şehadet mertebesine yükselen kahraman silah arkadaşlarımız, milletimizin gönlünde en saygın yerlerini almışlardır.

4/ 11