Gökten insan eti yağdı!

Dünyadan haberler...

Gökten insan eti yağdı!

Hillary Beyaz Saray’a hazırlanıyor
ABD’de 2016 yılında yapılacak başkanlık seçimlerine aday olup olmayacağı konusunda çok konuşulmasına rağmen, kendisi resmi bir açıklama yapmayan Hillary Clinton ‘seçim kampanyasına hazırlanmaya başladı’. Drudge Report adlı haber sitesinde yer alan bu iddiaya göre, Hillary’nin seçim kampanyasında kullanacağı araba reklamları bile hazır. Başkan Barack Obama döneminde dört sene boyunca dışişleri bakanlığı görevini yürüten ve yapılan anketlerde ABD halkının en sevdiği siyasetçilerin arasında gelen Clinton’ın kampanyasında bağış toplayacak ve destek verecek örgüt uzun süredir çalışıyor. Hillary’e siyasi kariyerinde büyük destek veren eski NATO Genel Sekreteri Wesley Clark’ın bu örgüte attığı e-postayı yayınlayan haber sitesi, Clark’ın “Clinton başkanlık için gerekli her şeye sahip. Şu anda sizden destek bekliyor” sözlerini ortaya koydu. Aynı zamanda Eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın da eşi olan Hillary Clinton, başkan adayı olup olmayacağı konusunda konuşmasa da, güvendiği bir ekip ile, sessiz bir çalışma sürecine girdiği iddia ediliyor.

(Vatan)

1/ 14
Gökten insan eti yağdı!

2004 Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti’den aday adayı olan Eski NATO Başkomutanı Clark, Hillary destekçilerine attığı e-postada, seçimlerde kullanılacak reklamları anlatıyor.

2/ 14
Gökten insan eti yağdı!

Merkel kalçasını çatlattı
Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, Noel ve yılbaşı tatilini geçirmek için gittiği İsviçre’de kayak yaparken düştüğü ve sol kalça kemiğinde çatlak olduğu belirtildi. Federal Basın Merkezi’de basın toplantısı düzenleyen Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, geçen hafta İsviçre’nin Engadin tatil bölgesinde kayak yaparken düşen 59 yaşındaki Merkel’in, olaydan günler sonra yapılan kontrollerde kalça kemiğinde çatlak olduğunun anlaşıldığını bildirdi.

Koltuk değneği kullanıyor

Tatilden sonra ağrılarının devam etmesi nedeniyle cuma günü doktora giden Merkel’in, kalçasındaki çatlak bu şekilde ortaya çıktı. Başbakanın 3 hafta süreyle istirahat edeceğini ve evden çalışmalarını sürdüreceğini ifade eden Seibert, Merkel’in şu anda koltuk değneği kullandığını belirtti. Seibert, Merkel’in büyük koalisyon hükümetinin yarın yapılacak ilk toplantısına başkanlık edemeyceğini ve bu hafta Polonya’ya yapmayı planladığı gezi ile Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel’in Berlin’e yapacağı ziyaretin ertelendiği bilgisini verdi.

3/ 14
Gökten insan eti yağdı!

Kazadan sonra ağrısı geçmedi

Noel tatilinde İsviçre’de kayak yaparken düşen Merkel, ağrılarının devam etmesi üzerine kazadan günler sonra yaptırdığı kontrolde, kalçasındaki çatlağı öğrendi.

4/ 14