Göreme´de zanlı skandalı!

Göreme´de zanlı skandalı!

Göreme´de zanlı skandalı!

Göreme’de iki Japon turiste yapılan saldırıyla ilgili dün bir kişi daha ‘olayın asıl faili’ olarak gözaltına alındı. Göreme’de iki Japon turiste yapılan saldırıyla ilgili dün bir kişi daha ‘olayın asıl faili’ olarak gözaltına alındı. İlk tutuklanan M.D.V.’nin avukatı: “Müvekkilimin olay saatinde dört tane görgü tanığı olmasına rağmen tutuklandı”

1/ 22
Göreme´de zanlı skandalı!

Nevşehir’in Göreme beldesinde Japon turist Mai Kuriharac’ın bıçaklanarak öldürülmesi, arkadaşı Hoshie Teramatsu’nun yaralanması olayında dün şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Önceki gün 26 yaşındaki M.V.D.’nin tutuklanmasıyla olayın aydınlatıldığı sanılmıştı. Savcılık da tutuklamayla ilgili bir açıklama yapmıştı.

2/ 22
Göreme´de zanlı skandalı!

Ancak dün şok bir gelişmeyle 24 yaşındaki Fatih U. ‘asli fail’ olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Polisler, Fatih U.’nun evinde yaptıkları aramada yanmış pasaport ve bazı delillere ulaştı. Olayda kullanılan bıçak Kızılırmak’ta bulundu. Fatih U.’nun, cinayetin işlendiği saatlerde otomobilinin MOBESE tarafından görüntülenmesi sonucu yakalandığı ortaya çıktı.

3/ 22
Göreme´de zanlı skandalı!

Dehşet ifadeler
Şüphelinin ifadesinde, şunları söylediği öğrenildi: “Otomobille orada geziyordum. Bisikletle arabama çarptılar. Tartışmaya başladık. O sırada bıçak çektim ve rastgele salladım. Biri yere düştü, öldüğünü anlamadım. Kanı görünce kendimden geçtim. Birine otomobilde tecavüz ettim. Para ve değerli eşyalarını aldıktan sonra diğerlerini Ortahisar’da boş bir arazide yaktım. Teşhis edeceklerinden korktum. Olayla kullandığım bıçağı Kızılırmak’a attım.”

4/ 22