Gün gün İsrail vahşeti

İsrail'in Gazze'ye saldırısında yüzlerce insan hayatını kaybetti..

Gün gün İsrail vahşeti

1. GÜN

İSRAİL FÜZELERİ ÖLÜM YAĞDIRDI

İsrail'in Gazze'deki hava saldırılarının ilk gününde ölenlerin sayısının 225'e yükseldiği bildirildi.

İsrail, 6 aylık ateşkes 19 aralıkta sona erdikten sonra Gazze şeridinde Hamas'ın hakmiyetine son vereceğini ilan etmişti.

Bu arada, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Gazze'deki askeri operasyonlarının hemen bitmeyeceğini, gerekli görülmesi halinde kapsamının genişletileceğini söyledi.

1/ 14
Gün gün İsrail vahşeti

2. GÜN

24 SAATLİK BİLANÇO: 279 ÖLÜ

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırılarının bilançosu giderek ağırlaşıyor. Son bilgilere göre ölü sayısı 279'a çıktı, bombardımanlar sürüyor.

Bölgedeki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail uçakları Hamas tarafından kullanılan "Saraya" adlı güvenlik karargahını bombaladı. En az 3 füze isabet eden karargahın yerle bir olduğu belirtildi. Bombardımanda ilk belirlemelere göre 10 kadar Filistinli'nin yaralandığı öğrenildi, ölü olup olmadığı henüz belirlenemedi.

İSRAİL ORDUSU, YEDEK ASKERLERİNİ SİLAH ALTINA ÇAĞIRIYOR

İsrail ordusu, muhtemel bir kara operasyonu için yedeklerini silah altına çağırıyor.İsrail radyosunun haberine göre, İsrail hükümeti, Savunma Bakanı Ehud Barak'ın talebi doğrultusunda, 4500 yedek askerinin silah altına çağrılmasına onay verdi.

İSRAİL'DEN GAZZELİLERE TELEFONLA UYARI

İsrail'den gecenin geç saatlerinde Gazzelilere telefonlarla yapılan uyarılarla, evlerinde silah bulunduranların vurulacağı bildirildi.

2/ 14
Gün gün İsrail vahşeti

3. GÜN

GAZZE KAN GÖLÜNE DÖNDÜ

İsrail savaş uçaklarının Gazze'ye yönelik hava saldırıları bugün de devam etti.İsrail ordu sözcüsü, savaş uçaklarının bu sabah Gazze Şeridi'ni kontrolü altında bulunduran Hamas örgütüne ait 40 hedefi vurduğunu açıkladı.

Gazze'ye yönelik hava saldırıları 3. gününe girerken Filistinli yetkililer şimdiye kadar 315 kişinin hava saldırıları sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

"GAZZE SALDIRILARI GENİŞLEYEBİLİR"

İsrail, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının üçüncü gününde, gerekli olduğu takdirde harekatın genişletilebileceğini açıkladı.

İSRAİL SAVAŞ UÇAKLARI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİNASINI VE İSLAM ÜNİVERSİTESİ'Nİ BOMBALADI

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'de Hamas'ın İçişleri Bakanlığı binasını ve İslam Üniversitesi'ni bombaladığı bildirildi.

İSRAİL KATLİAMINA ÖFKELENEN BİR FİLİSTİNLİ 3 İSRAİLLİ'Yİ BIÇAKLADI

İsrail'in Gazze Şeridi'nde 300 civarında kişinin ölümüne yol açan saldırılarının akabinde Batı Şeria'da bir Filistinli Yahudi yerleşimcilere saldırdı. 3 kişiyi bıçaklayan Filistinli, bir yerleşimcinin açtığı ateşle vuruldu.

3/ 14
Gün gün İsrail vahşeti

4. GÜN

BÜYÜMEZ ÖLÜ ÇOCUKLAR

İsrail'in tıbbi yardım malzemesi ve gıda maddelerinin geçişine izin vermediği Gazze, 4'ücü gününe giren operasyonla büyük bir insanlık dramının eşiğinde.

Ölü sayısının 364'ü bulduğu, yaralı sayısının 1400'ü açtığı bölgede yaralılar tedavi edilecek ilaç, hastane, doktor bulamıyor.

4/ 14