Güney sahilleri doldu taştı

Alanya 33 derece, Bodrum'da 36 dereceyi buldu. Sahiller doluyor.

Güney sahilleri doldu taştı

Güney sahillerinde hava sıcaklığının 33 dereceyi bulmasıyla Antalya'nın Alanya İlçesi ile Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde plajlar ve su parkları yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğradı.

1/ 6
Güney sahilleri doldu taştı

Alanya'da hava sıcaklığı artınca ilçedeki turistler hem güneşlenmek hem de serinlemek amacıyla plajları doldurdu. Damlataş, Kleopatra, Keykubat, Portakal ve İncekum plajlarındaki şezlonglar yaz sezonunun henüz başı olmasına rağmen tamamen doldu. Otellerdeki havuzlar ve su parkları da sıcak hava nedeniyle güneşlenen turistler tarafından dolduruldu. Su kaydıraklarından havuza atlayan turistler renkli görüntüler oluşturdu.

2/ 6
Güney sahilleri doldu taştı

Damlataş Plajı'nda İsveçli turist 24 yaşındaki Laura Igelstrom ve 22 yaşındaki Ella Ströad deniz kenarında kendilerini dalgalara bırakarak eğlendi. Laura Igelstrom, Alanya'da ikinci kez tatil yapma olanağı bulduğunu ve ilk kez mayıs ayında ilçeye gelmesine rağmen hava sıcaklığının kendisini şaşırttığını söyledi. Ella Ströad ise “Türkiye'ye ilk kez geldim. Henüz tatilimin ikinci günündeyim. Güneşin ve denizin tadını çıkarıyorum” dedi.

Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçede hava sıcaklığının 32 derece, nem oranının ise yüzde 70 olduğunu söyledi. Denizsuyu sıcaklığının 24 derece olduğu ilçede hava sıcaklığının hafta sonuna kadar 1- 2 derece daha artacağı belirtildi.

3/ 6
Güney sahilleri doldu taştı

FETHİYE SAHİLLERİ DE DOLDU

Fethiye’de de sıcaklık öğle saatlerinde 33 dereceyi buldu. Havanın iyice ısınmasıyla yerli ve yabancı tatilciler Ölüdeniz’in Belcekız Plajı’nın serin sularına kendilerini bıraktı. Deniz kenarında güneşlenmenin ve Ölüdeniz’in serin sularına girmenin keyfini çıkaran turistler sahilde şakalaşarak ve kitap okuyarak vakit geçirdi. Fethiye Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise sıcaklıkların hafta sonu 35 dereceyi bulacağını belirtti.

4/ 6