Hakkari savaş alanına döndü !

Beyyurdu Karakolu'na yapılan saldırıda 12 PKK'lının öldürülmesi Hakkari'yi adeta savaş alanına çevirdi.

Hakkari savaş alanına döndü !

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Beyyurdu Karakolu'na yapılan saldırıda 12 PKK'lının öldürülmesi sonrasında Hakkari kent merkezi adeta savaş alanına döndü. Göstericilere müdahale eden bir panzer devrilirken, bir polis memuru kafasından yaralandı.

1/ 14
Hakkari savaş alanına döndü !

Beyyurdu'ndaki çatışmada ölen 12 PKK'lının cenazesi dün Hakkari'ye getirildi. Ancak burada cenazeler aileye verilmeyerek, helikopterle Şemdinli'ye götürüldü. Bu durumu protesto etmek amacıyla Hakkari'de dün kepenkler kapandı, kentin birçok noktasında barikatlar oluşturularak gösteriler yapıldı. Gösteriler önceki gün akşam saatlerinde başladı, dün gün boyu ise devam etti.

2/ 14
Hakkari savaş alanına döndü !

Göstericiler ile güvenlik güçleri arasında yer yer çatışmalar yaşandı. Polis, göstericilere gaz bombası, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Gazi Mahallesi'nde 150 kişilik bir gruba 5 panzer desteğinde Çevik Kuvvet ekipleri tarafından müdahale edildi. Müdahale sırasında 1 panzer devrildi. Panzerde bulunan güvenlik görevlilerinden biri kafasından yaralandı. Panzerdeki görevlilere, Çevik Kuvvet ekipleri zamanında müdahale ederek araçtan çıkartıldı. Bu arada, göstericilerin panzerlere yönelik taşlı saldırısı üzerine, güvenlik güçleri havaya ateş açarak karşılık verdi.

3/ 14
Hakkari savaş alanına döndü !

Göstericilerin uzaklaştırılmasından sonra panzer, çekiciler yardımıyla çekilerek, bölgeden uzaklaştırıldı. Bu arada, Bayındırlık Mahallesi'nde oturan Rahmi Kara adlı vatandaşın evine gaz bombası isabet etti. Evde bulunan biri çocuk 8 kişi gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Kentin, birçok noktasında güvenlik güçleri ile göstericiler arasında yakın mesafeden çatışmalar yaşandı.

4/ 14