Hakkaride üniversiteye saldırı

Hakkari'de üniversiteye saldırı

Hakkaride üniversiteye saldırı

Hakkari’de yüzleri poşulu bir grup gösterici, Hakkari Üniversitesine molotof kokteylleri, taş ve sopalarla saldırı düzenledi. Rektörlük binasının giriş kısmındaki camlar yerle bir olurken, binanın üzerine ’Fuhuşa hayır’ yazıları yazıldı.

1/ 6
Hakkaride üniversiteye saldırı

Olay, akşam saat 19.00 sıralarında Pehlivan Mahallesinde bulunan çevre yolundaki Hakkari Üniversitesi Rektörlük binasında meydana geldi.

2/ 6
Hakkaride üniversiteye saldırı

Yüzleri poşulu 25 kişilik gösterici grup, kız öğrencilerin not karşılığı cinsel ilişkiye zorlanması iddialarıyla gündeme gelen Hakkari Üniversitesi Rektörlük binasına molotof kokteyli, taş ve sopalarla saldırdı. Olayda, rektörlük binasının girişindeki camları kırılırken, bina üzerine ’Fuhuşa hayır’ yazıları yazıldı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin gelmesiyle görevliler yazıları boya ile sildi. Atılan Molotoflardan çıkan yangın ise olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

3/ 6
Hakkaride üniversiteye saldırı

Hakkari Emniyet Müdürü Tufan Ergüder de olay yerinde incelemelerde bulundu. Emniyet Müdürü Ergüder, binada bulunan Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan ile makamında bir süre basına kapalı görüştü.

4/ 6