Hatayda top mermisi düştü

Hatayda top mermisi düştü

Özgür Suriye Ordusu ile Esad'a bağlı birlikler arasında yaşanan çatışmada, bu sabah yine Suriye yönünden gelen bir top mermisi Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne bağlı Güveççi Köyü kırsalına düştü.

1/ 8
Hatayda top mermisi düştü

Top mermisinin düşmesinin ardından Türkiye'nin anında karşılık verdiği bildirildi. Top mermisinin kırsala düşmesi can ve mal kayıbını önledi.

2/ 8
Hatayda top mermisi düştü

SURİYE'den yapılan top atışları sırasında, bu sabahta bir top mermisi Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne bağlı Güveççi Köyü kırsalına düştü.

3/ 8
Hatayda top mermisi düştü

Yayladağı İlçesi'ne bağlı sınırın sıfır noktasında bulunan Güveççi Köyü sakinleri güne silah sesleriyle uyandı. Saat 06.00 sıralarında Harabjoz Köyü'nde Özgür Suriye Ordusu ile Esad'a bağlı Suriye Ordusu arasında yoğun bir çatışma başladı. Silah ve patlama seslerinin duyulduğu Güveççi Köyü sakinleri sınır bölgesinden iç bölgelere doğru uzaklaşırken Suriye'den atılan bir top mermisi Güveççi Köyü kırsalına düştü. Top mermisinin kırsala düşmesi can ve mal kayıbını önledi. Top mermisinin Türkiye topraklarına düşmesi üzerine, ilçedeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'nın karşılık verdiği bildirildi.

4/ 8