Hava Harp Okulu'na operasyon !

Hava Harp Okulu'na operasyon !

Yeşilköy’de bulunan Hava Harp Okulu’nda aramalar sona erdi. Sabah erken saatlerde okula gelen özel harekat polisleri tam teçhizatlı olarak içeri girdi. İçeri giren timler yaklaşık 1 saat kaldı. Okulun bazı bölümlerinde aramaların yapıldığı öğrenilirken operasyonda biri albay 4 asker gözaltına alındı.

1/ 11
Hava Harp Okulu'na operasyon !

Özel Harekat timlerinin arama yapan polislerin güvenliğini sağladığı bildirildi. Aramaların tamamlanmasından sonra özel harekat polislerinin bir kısmı ile aramalara refakat eden jandarma ekipleri ayrıldı. Aramalar sonucunda 4 şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan Askeri Liselere girişin ikinci aşaması olan mülakatların ertelendiği ailelere bildirildi.

2/ 11
Hava Harp Okulu'na operasyon !

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner ve İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile çok sayıda özel harekat, sivil ve resmi polis ekibiyle Hava Harp Okulu'nda ve lojmalarında arama yapıldı.

3/ 11
Hava Harp Okulu'na operasyon !

Üzerlerinde Jandarma yelekleri olan askerlerin de aramalar sırasında Hava Harp Okulu'na girdiği görüldü. Arama çalışmaları ardından ellerinde delil poşetleri ve arama tutanakları olan polis ekipleri Hava Harp Okulu'ndan ayrıldı.

Arama çalışmaları ile ilgili detaylı bilgi verilmezken, aramaların ardından okulun ana nizamiyesine 2 zırhlı polis aracının ve özel harekat polislerinin bekleyişi sürüyor.

4/ 11