Her mahalledeki ünlü markette son kullanma tarihi geçmiş ürün rezaleti
Kırıkkale'de zabıta ekiplerince, meşhur bir market zincirine yapılan denetimde raflarda tespit edilen tarihi geçmiş gıda ürünlerine el konuldu.
![Her mahalledeki ünlü markette son kullanma tarihi geçmiş ürün rezaleti - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h510q95gc/storage/files/images/2023/08/03/aw000363-01-Nb7O.jpg)
Kırıkkale'nin Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ünlü market zincirinin şubelerine yapılan denetimde son kullanma tarihi geçmiş ürünler bulunduğunu belirledi.
![Her mahalledeki ünlü markette son kullanma tarihi geçmiş ürün rezaleti - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h510q95gc/storage/files/images/2023/08/03/aw000363-02-3YlA.jpg)
Ekipler, kontrollerde 25 gıda ürünün son kullanma tarihinin geçtiğini tespit etti. Zabıta ekipleri market hakkında yasal işlem başlattı, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri imha etti.
![Her mahalledeki ünlü markette son kullanma tarihi geçmiş ürün rezaleti - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h510q95gc/storage/files/images/2023/08/03/aw000363-03-jTsT.jpg)
Yenişehir Mahallesindeki marketlerde rutin kontrollerin yapıldığını ifade eden Serhat Semih Göçer, "Markette yapmış olduğumuz rutin kontrollerde son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin raflarda olduğunu tespit etti arkadaşlarımız. Tek tek yaptığımız ürünlerin son kullanma tarihi geçmiş ve ürünlerin bozulmuş olduğunu raflarda gördük. Bunların imhası için ürünleri alıyoruz. Bizim görevimiz halkın sağlığını korumaktır. Bunlara müsaade etmeyeceğiz" dedi.
![Her mahalledeki ünlü markette son kullanma tarihi geçmiş ürün rezaleti - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h510q95gc/storage/files/images/2023/08/03/aw000363-05-qhLd.jpg)