Herşey evladı için..

İki bacağını da küçük yaşta kaybeden bir anne, oğlunu okutabilmek için tek başına mücadele veriyor..

Herşey evladı için..

ZONGULDAK’ta, 10 yaşındayken trenden düşerek iki bacağını da kaybeden 47 yaşındaki Sevim Sarısoy, 7 yıl önce eşinden boşandıktan sonra tek başına bakımını üstlendiği 9 yaşındaki oğlu Emre’yi okutabilmek için mücadele veriyor.

1/ 11
Herşey evladı için..

Oturduğu prefabrik evde ellerinin üzerinde emekleyerek oğlunu okula hazırlayan Sarısoy, en büyük idealinin onu üniversiteye göndermek olduğunu söyledi. 3 ayda bir aldığı 750 TL engelli maaşıyla geçinmeye çalıştıklarını belirten Sarısoy, “Hiç olmazsa bir tekerlekli sandalye verilsin” dedi.

2/ 11
Herşey evladı için..

Sevim Sarısoy, 10 yaşındayken bindiği trenden, Zonguldak Tren İstasyonu’na yaklaşırken seyir halindeyken inmek isteyince düştü. Sarısoy’un trenin altında kalan sağ bacağı diz üzerinden koptu, kopma noktasına gelen diğer bacağı da aynı yerden ameliyatla kesildi. 2 bacağını da kaybeden Sarısoy, 1997’de evlendiği Adem Sürücü ile 5 yıl süren evliliğini şiddetli geçimsizlik nedeniyle bitirdi. Eşinden boşanan Sarısoy, oğlunun bakımını da 2 yaşından itibaren tek başına üstlendi.

3/ 11
Herşey evladı için..

ENGELLİ MAAŞI İLE YAŞAM SAVAŞI

Bir yardım derneğinin Tepebaşı Mahallesi’nde yaptırdığı 2 odalı prefabrik eve yerleşen Sarısoy, 3 ayda bir aldığı 750 TL’lik engelli maaşı ile geçimini sağlarken, Tepebaşı İlköğretim Okulu 2’nci sınıf öğrencisi olan oğlunu da okutabilmek için mücadele veriyor. Ellerinin üzerinde emekleyerek oğlunun kahvaltısını, yemeğini hazırlayan Sarısoy, kıyafetlerini giymesinde, ödevlerini yapmasında yardımcı oluyor.

4/ 11