Hırsızlığı bıçak gibi kestiler

YHT'nin 45 kilometrelik hattı boyunda 24 saat devriye görevi yaparak kablo hırsızlıklarına göz açtırmayınca, hırsızlıklar bıçak gibi kesildi.

Hırsızlığı bıçak gibi kestiler

DHA ekibi, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın Sapanca, Arifiye, Geyve, Pamukova, Mekece bölgelerinde son zamanlarda kablo hırsızlığı olaylarının artması ve sinyalizasyon hattına zarar vermesinin önüne geçmek için bir ay önce İstanbul Halkalı Jandarma Komanda Taburundan Sakarya'ya gönderilen jandarma komandoların çalışmalarını izledi.

1/ 23
Hırsızlığı bıçak gibi kestiler

HEPSİ DOĞUDA GÖREV YAPMIŞ EKİP

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı emrine verilen, 4 timden oluşan komandolar Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın Sakarya İl sınırları içerisinde kalan Pamukova ve Sapanca arasındaki 45 kilometrelik hatta 24 saat görev yapıyor.

2/ 23
Hırsızlığı bıçak gibi kestiler

Daha önce hepsi doğu ve güneydoğuda görev yapan Jandarma komandoları akşam hava kararmasıyla birlikte konuşlandıkları Sakarya İl Jandarma Alay Komutanlığı'ndan araçlarla çıkarak görev yerlerine gidiyorlar.

3/ 23
Hırsızlığı bıçak gibi kestiler

DHA’ nın çalışmalarını takip ettiği komandoların bir timi Sapanca, bir timi Arfiye, bir timi Geyve, bir timi ise Pamukova hattında görev yapıyor.

4/ 23