İmamın Ordusunu okuyunca...!

İmamın Ordusunu okuyunca...!

'İmamın Ordusu'nu okuyunca polis elinden aldı! MERSİN’de CHP’li milletvekili aday adayı Avukat Semra Kabasakal, cezaevindeki gazetecilere destek olmak amacıyla, kentin en işlek caddesinde gazeteci Ahmet Şık’ın yayımlanmayan ancak internetten indirilen ’İmamın Ordusu’ adlı kitabının ilk bölümünü okudu. Polis, açıklama sonrası aday adayına mahkeme kararını hatırlatarak, elindeki dökümanlara el koydu ve hakkında işlem başlattı.

1/ 6
İmamın Ordusunu okuyunca...!

Semra Kabasakal, partisinin Akdeniz İlçe Binası önünde basın açıklaması yaptı. Ülkemizde basın özgürlüğünün tehdit altında olduğunu savunan Kabasakal, basın çalışanlarına destek olmak amacıyla partilerinin programı doğrultusunda böyle bir eylem yaptığını söyledi. Söz konusu kitabı toplatanlara seslenen Kabasakal şunları söyledi:

2/ 6
İmamın Ordusunu okuyunca...!

"Bu kitapta neler olduğunu bilmiyorum. Neden bilmiyorum çünkü kitap basılmadı. Basılmayan bir kitabın suç unsuru olup olmadığı belli olmaz. Kitap sürekli toplatılıyor. Avukata bir nüsha verilmesi gerekirken, verilen belge geri isteniyor. Bunun hukukta yeri olamaz. Ben bir hukukçu olarak bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Ben de bu kitabı okuyarak bu suçu işliyorum. Kendimi ihbar ediyorum."

3/ 6
İmamın Ordusunu okuyunca...!

ELİNİZDEN ALMAK ZORUNDAYIM’

Kabasakal daha sonra, internetten indirdiği kitabın ilk bölümünü yüksek sesle okuyarak açıklamasını tamamlarken, eylemi takip eden Güvenlik Şube Müdürlüğü’ndeki polisler, aday adayının yanına gelerek davayla ilgili İstanbul 12’ci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını hatırlattı ve dökümanları aldı. Güvenlik Şube Komiseri Mehmet Şahin şöyle dedi:

4/ 6