İntikam için köyü yaktılar!

Köydeki ev ve arabaları önce Kalaşnikofla taradılar, sonra benzin dökerek yaktılar.

İntikam için köyü yaktılar!

ŞANLIURFA'nın Bozova İlçesi'nde akrabalar arasında aynı arazi üzerine ev yapılması yüzünden çıkan silahlı kavgada öldürülen 3 kardeşin yakınları, gözaltına alınan 2 şüpheli ile akrabalarının oturduğu 7 evi önce Kalaşnikofla taradı ardından da benzin dökerek yaktı.

1/ 19
İntikam için köyü yaktılar!

Yaklaşık 300 kişilik grup, 3 otomobil, 2 traktör, 1 biçerdöver ve 1 motosikleti de ateşe verdi. Mucize eseri can kaybının yaşanmadığı bu olayın daha fazla büyümesini, köye gelen jandarma komandoları güçlükle engelledi. Olayla ilgili 36 kişi de gözaltına alındı.

2/ 19
İntikam için köyü yaktılar!

KÖYÜ YAKTILAR
Dün saat 19.00 sıralarında ilçeye bağlı Konuksever Köyü'nde, iddiaya göre, akraba olan iki aile arasında aynı arazi üzerine ev yapımı nedeniyle tartışma çıktı. Evleri yan yana olan ailelerin fertleri, tartışmanın alevlenmesi üzerine tabanca ve tüfeklerle birbirlerine ateş etti. Çıkan çatışmada, 41 yaşındaki Kadir, 39 yaşındaki Bekir ve 30 yaşındaki Müslüm Taş kardeşler öldürüldü, 8 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı. Henüz kimliği saptanamayan 2 kişi de gözaltına alındı.

3/ 19
İntikam için köyü yaktılar!

Olayla ilgili soruşturma sürdürülürken bugün sabah saatlerinde 3 kardeşin cenazesini Şanlıurfa Devlet Hastanesi morgundan alan yakınları, Konuksever Köyü'nde mezarlık olmadığı için komşu Kılıçören Köyü'ne götürdü. Burada kılınan cenaze namazının ardından 3 kardeşin cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

4/ 19