İspanyol kızlar çıldırdı

İspanyollar, 2010 Dünya Kupası’nda Hollanda ve İspanya arasında oynanan final maçını meydanlarda izledi.

İspanyol kızlar çıldırdı

Madrid, Barcelona, Valencia, Sevilla gibi büyük kentler başta olmak üzere ülkenin birçok kentinde meydanlara dev ekranlar kurulurken, yüzbinlerce İspanyol üzerlerinde formaları ve ellerinde bayraklarıyla takımlarına destek olmaya çalıştı. Madrid’in Cibeles ve Colon meydanlarını birleştiren bulvara kurulan dev ekranların önünde yaklaşık 200 bin kişi toplandı. Sıcaklığın 39 dereceyi bulmasından dolayı zaman zaman itfaiyenin hortumlarla sokaktaki insanları suladığı görüldü. Kalabalıktan dolayı 2 bin kadar güvenlik ve sağlık görevlisi Madrid’de görev yaptı.

1/ 13
İspanyol kızlar çıldırdı

Barcelona’da ise yaklaşık 75 bin kişinin meydanlarda toplandığı bildirildi. Verilen bilgilerde ayrıca, milli maç heyecanının etkisiyle ülkede İspanyol bayrağı satışlarında en az 4 kat artış olduğu belirtildi.

İspanya’nın Iniesta ile bulduğu golden sonra ülkede adeta yer yerinden oynadı. Halk sabahlara kadar şampiyonluğun coşkusunu yaşarken, polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

2/ 13
İspanyol kızlar çıldırdı

İSPANYOL TURİSTLER, TAKSİM MEYDANI'NDA ŞAMPİYONLUĞU KUTLADI

2010 Dünya Kupası finalinde İspanya'nın, uzatma dakikalarında Iniesta'nın attığı golle Hollanda'yı 1-0 yenerek şampiyon olmasının ardından Taksim meydana gelen bir grup İspanyol turist şampiyonluğu kutladı. Eğlence mekanlarında maçı izledikten sonra meydana gelen yaklaşık 30 kişilik İspanyol turist grubu yanlarında getirdikleri bayraklarını sallayarak marşlar okudu. Takımlarına destek veren ve şampiyonluğu kutlayan kadınlı-erkekli grubu gören 10 kişilik Hollandalı turist grubu tepki gösterdi.

3/ 13
İspanyol kızlar çıldırdı

Şampiyonluğu yitirmenin öfkesi ile İspanyol turistlerin yakınına gelen Hollandalı turistler yanlarındaki İspanya bayrağını yırttı. İki turist grubu arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandıktan sonra Hollandalı grup meydandan ayrıldı. Marşlar okumaya devam eden İspanyol gruptan bazı turistler meydanı arenaya çevirerek boğa figürleri yapıp şampiyonluk coşkusunu doyasıya yaşadı.

4/ 13