İşsizlikten utandılar

Kayseri ve Muğla'da temizlik ve bakım işlerinde çalışmak isteyenler utançtan yüzlerini gizledi.

İşsizlikten utandılar

Kayseri’deki okullarda hizmetli olarak çalıştırılacak 137 kişiyi belirlemek için çekilen kuraya 1164 işsiz katıldı. Kutudan adı çıkmayanlar torpil yapıldığını iddia etti.

1/ 11
İşsizlikten utandılar

İŞKUR Kayseri İl Müdürlüğü’nün 6 aylık geçici istihdam sağlamak için başlattığı proje kapsamında okullarda asgari ücret karşılığında Melikgazi ve Kocasinan ilçelerindeki okullarda hizmetli olarak çalışacak 137 kişiyi belirlemek için kura çekildi. Kayseri Lisesi’nin bahçesinde çekilen kuraya 1164 kişi katıldı. Adlarını kağıtlara yazarak kutuların içine atan işsizler, yaklaşık 2 saat bekledi.

2/ 11
İşsizlikten utandılar

Milli Eğitim’e bağlı okullarda geçici olarak istihdam edilecek 137 kişi için çekilen kurayı İŞKUR İl Müdürü Rifat Çetinkaya ve Milli Eğitim Müdür Vekili Lokman Koçer de izledi. Kurada adları çıkmayanlar, bazılarına torpil yapıldığını iddia ederek tepki gösterdi.

3/ 11
İşsizlikten utandılar

Rifat Çetinkaya ise kura çekiminin kameralar önünde yapıldığını belirterek, iş konusunda hiç kimsenin kendilerine baskı yapamayacağını söyledi. Kurada adı çıkanlar iş buldukları için sevinirken, kaybedenler ise, Kayseri Lisesi’nin bahçesinden üzgün ayrıldı.

4/ 11