İstanbul beyaza büründü!

Gece boyunca aralıklarla devam eden kar yağışı sabah saatlerinde etkisini arttırdı.

İstanbul beyaza büründü!

Gece boyunca aralıklarla devam eden kar yağışı sabah saatlerinde etkisini arttırdı. Karla birlikte etkili olan fırtınanın hızı zaman zaman 50 km. bulurken, evlerin çatıları bazı ana yollar ve ara sokaklar bembeyaz oldu. AKOM, İstanbul için hazırladığı kar raporunda Şile, Beykoz, Ağva ve Silivri'de kar kalınlığının 20 cm'ye çıktığını açıkladı.

1/ 19
İstanbul beyaza büründü!

Soğuk hava ve kar yağışı İstanbul’da gece yarısından sonra etkili oldu. Aralıklarla yağan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkisini artırdı. Sabah işlerine giden insanlar yolların açık olması nedeniyle hiçbir sorun yaşamadı. Tuzlama ekipleri buzlanma ihtimaline karşı yolları sürekli kontrol etti. Birçok ilçe beyaza büründü. Yollarda kayan dikkatsiz sürücüler de maddi hasarlı kazalar yaşadı.

2/ 19
İstanbul beyaza büründü!

İstanbul’u 2 gündür etkisi altına alan yağışlı hava dün gece yer yer etkili oldu. Hava sıcaklığı bir çok yerde -1 dereceye kadar düştü. Ana arterleri açmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kar temizleme araçları aralıksız tuzlama çalışması yaparak gündüz İstanbulluların işyerlerine rahat ulaşabilmesi için uğraş verdi.

3/ 19
İstanbul beyaza büründü!

Sabah saatlerinde işlerine gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlar sokaklarda ve damlarda biriken karla karşılaştı. Birçok vatandaş da özel araçlarına binmeyerek toplu taşıma araçlarını tercih etti. Günlerdir konuşulan kar yağışı İstanbullulara korkulanı yaşatmadı.

4/ 19