İstanbul'da ''geçinemiyoruz'' eylemi! Onlarca kişi sokağa indi
Yılbaşından bu yana yağmur gibi yağan zamlar bugün İstanbul'da protesto edildi. "Geçinemiyoruz" diyen onlarca kişi ellerindeki pankartlarla eylemdeydi.
![İstanbul'da ''geçinemiyoruz'' eylemi! Onlarca kişi sokağa indi - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h638q95gc/storage/files/images/2022/02/20/fmdmsx3wyaqfhsc-RLFC.jpg)
Hayat pahalılığına ve zamlara isyan eden vatandaşlar İstanbul Kadıköy'de eylem düzenledi. Eylemde 'Zamlar geri alınsın', 'Bu zamlarla yaşayamıyoruz' sesleri yükseldi.
![İstanbul'da ''geçinemiyoruz'' eylemi! Onlarca kişi sokağa indi - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h413q95gc/storage/files/images/2022/02/20/fmdoa1-wqay4b3n-5ItS.jpg)
Artan hayat pahalılığına, faturalara yapılan zamlara karşı ‘Geçinemiyoruz' diyenler, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde Beşiktaş İskele Meydanı önünde toplandı.
![İstanbul'da ''geçinemiyoruz'' eylemi! Onlarca kişi sokağa indi - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h638q95gc/storage/files/images/2022/02/20/fmdobigxeaarvir-qa3i.jpg)
Miting havasında düzenlenen eyleme çok sayıda vatandaşın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılım sağladı.
![İstanbul'da ''geçinemiyoruz'' eylemi! Onlarca kişi sokağa indi - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h413q95gc/storage/files/images/2022/02/20/fmdoak9xmaobrqm-gnHo.jpg)
Eylemde ‘Ödeyemiyoruz faturaları yakıyoruz', ‘Zamlar geri alınsın', ‘Artık yeter', ‘Tükenen tüketici kazanan bezirgan’ yazılı döviz ve pankartlar açıldı.