İstanbul'da işçilerin kaldığı konteyner alev alev yandı
İstanbul Maltepe'de geri dönüşüm tesisinde işçilerin kaldığı 2 katlı konteynerde yangın çıktı. Yangın, ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı.
![İstanbul'da işçilerin kaldığı konteyner alev alev yandı - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw472h850q95gc/storage/files/images/2024/02/06/maltepe039de-geri-donusum-tesisinde-u8a7.jpg)
Maltepe, Cevizli Mahallesi, Yavuz Selim Sokak'ta bulunan geri dönüşüm tesisinde işçilerin kaldığı 2 katlı konteynerde saat 12.00 sıralarında yangın çıktı.
![İstanbul'da işçilerin kaldığı konteyner alev alev yandı - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw472h850q95gc/storage/files/images/2024/02/06/maltepe039de-geri-donusum-tesisinde-ebrl.jpg)
Alevlerin kısa sürede büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangına ilk olarak tesisin yakınında bulunan su tankeriyle belediye ve tesis çalışanları müdahale edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan 2 katlı konteyneri söndürmek için çalışma başlattı.
![İstanbul'da işçilerin kaldığı konteyner alev alev yandı - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw472h850q95gc/storage/files/images/2024/02/06/maltepe039de-geri-donusum-tesisinde-mqvu.jpg)
Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın itfaiye ekipleri tarafından yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından söndürülerek kontrol altına alındı. Yanan konteynerler, çevredeki vatandaşların cep telefonu kamera görüntülerine de yansıdı.
![İstanbul'da işçilerin kaldığı konteyner alev alev yandı - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw472h850q95gc/storage/files/images/2024/02/06/maltepe039de-geri-donusum-tesisinde-srqc.jpg)
2 katlı konteyner kullanılamaz hale gelirken itfaiye ve polis ekipleri yangınla ilgili inceleme başlattı.