İstanbul’da tatilcilerden geriye çöp yığını kaldı
Kurban Bayramı tatilinde İstanbul’da kalan vatandaşlar mesire alanları, göl ve deniz kıyılarında zaman geçiren "kendini bilmezler" geldi, yedi, içti, içine edip gitti... Geriye ise bu çöp dağları kaldı!
![İstanbul’da tatilcilerden geriye çöp yığını kaldı - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/07/04/aw926954-01-UDGx.jpg)
İHA'nın haberine göre Kurban Bayramı dolayısıyla bazı vatandaşlar 9 günlük iznini tatil bölgelerinde geçirirken, İstanbul’da kalan vatandaşlar da mesire alanları, göl ve deniz kıyılarına giderek zaman geçirdi.
![İstanbul’da tatilcilerden geriye çöp yığını kaldı - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/07/04/aw926954-02-M57F.jpg)
Tatilin son bulmasının ardından Arnavutköy’de Sazlıbosna Gölü ve kıyısında piknikçilerin ardından çöp yığını kaldı.
![İstanbul’da tatilcilerden geriye çöp yığını kaldı - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/07/04/aw926954-03-uXEr.jpg)
Bayram tatilinin son bulmasının ardından Sazlıbosna Gölü ve çevresinde piknikçilerin ardında bıraktığı alkol şişeleri, plastik atıklar, mangal çöpleri göl kıyısını adeta çöplüğe çevirdi.
![İstanbul’da tatilcilerden geriye çöp yığını kaldı - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/07/04/aw926954-04-WWW7.jpg)
Öte yandan Sazlıbosna Gölü ve çevresi dron ile görüntülendi.