İşte Davutoğlu'nun yeni koruması

İşte Davutoğlu'nun yeni koruması

İşte Davutoğlu'nun yeni koruması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde TRT Uluslararası Çocuk Şenliği'ne katılan çocukları kabul etti. Çocuklarla sohbet eden Davutoğlu'nun korumalığını bir günlüğüne gerçek korumasının kızı olan Ece Turhan yaptı.

Davutoğlu, çocukların masumiyetin, barışın ve güzelliğin sembolü olduğunu belirterek, çocuklara her zaman barış, kardeşlik ve dostluk için yaşamaları tavsiyesinde bulundu.

1/ 11
İşte Davutoğlu'nun yeni koruması

ÇOCUKLARIN DÜNYASINDA RİYA, BAŞKALARINI ALDATMA ÇABASI YOKTUR"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü’nde TRT Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan çocukları kabul etti. Başbakan Davutoğlu, etkinlik kapsamında 34 ülkeden 250’yi aşkın küçük ama gönülleri büyük çocukla buluştuğunu söyledi.

2/ 11
İşte Davutoğlu'nun yeni koruması

Davutoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ulusal Egemenlik Bayramı’nı çocuklarla kutlamayı dünyada bir ilk olarak gerçekleştiren bir lider olarak tarihe geçti Nasıl milletlerin geleceği egemenliklerini korumaya bağlıysa insanlığın geleceği de çocukları korumaya bağlı. Salona girerken dünyanın her bir köşesinden, birçok ülkeden çocuklarımızla merhabalaştım. Kolombiya’dan, Bosna Hersek’ten, Moldova’dan, Makedonya’dan, KKTC’den, Filistin’den, Afganistan’dan, Kırgızistan’dan, Bangladeş’ten hepsiyle göz göze geldik. Gözlerimizle birbirimize muhabbet akıttık. İşte görmek istediğimiz dünya bu. Barış dünyasını ancak ve ancak çocuklarla kurabilirsiniz. Çünkü çocukların dünyasında riya, başkalarını aldatma çabası yoktur. Sadece dürüstlük, masumiyet vardır" dedi.

3/ 11
İşte Davutoğlu'nun yeni koruması

"O ÇOCUKLARIN HEPSİ, İNSANCA YAŞAMAYI HAK EDİYORLAR"
Davutoğlu, "Buradan Suriye’deki mülteci çocuklara, Filistin’deki ambargo altındaki çocuklara, Somali’de birkaç sene öncesine kadar çok ciddi kuraklık ve açlık sıkıntısı çeken çocuklara, Afrika’nın her bir köşesinde birçok hastalıklara karşı korumasız kalan çocuklara ve geçtiğimiz günlerde Akdeniz’de mültecilerin kendilerine yeni bir hayat kurmak için gemilerle hareket ederken hayatlarını kaybeden o garip insanların çocuklarına, hepsine buradan selam ve ümitlerimizi gönderiyoruz. O çocukların hepsi, insanca yaşamayı hak ediyorlar. O çocuklar, aynen burada yüzleri gülen çocuklar gibi kendi ülkelerinde özgürce, kendi evlerinde anne ve babalarıyla yaşamak istiyorlar" diye konuştu.

4/ 11