İşte fotoğraflarla 1 Mayıs

fotoğraflarla 1 Mayıs,1 mayıs

İşte fotoğraflarla 1 Mayıs

Taksim Meydanı saat 21.00 itibariyle yaya ve araç trafiğine açıldı.

1 Mayıs nedeniyle çevresi demir bariyerlerle çevrili olan ve yaya geçişleri ile araç trafiğine izin verilmeyen Taksim Meydanı'nda, ilk olarak sabah erken saatlerde kapatılan alan çevresindeki sokak ve caddeler kademeli olarak trafiğe açıldı.
Ardından da, demir bariyerler kaldırılarak, saat 21.00 itibariyle meydan yayalara ve araçlara tamamen açıldı.

DHA
 

1/ 107
İşte fotoğraflarla 1 Mayıs

İstanbul Valiliği'nden 1 Mayıs bilançosu

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün bayram havasında ve huzur içinde kutlanması için Sivil Toplum Kuruluşlarının ve sendikaların yapmış oldukları başvuru neticesinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Bakırköy Pazar Yeri'nde kutlanması kararlaştırılmıştır. Bu amaçla Valiliğimizce il genelinde yaklaşık 24.500 emniyet personeli ve yeterli sayıda araç-gereçle en üst düzeyde tedbirler alınmıştır.

2/ 107
İşte fotoğraflarla 1 Mayıs

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlama ve etkinlikleri çerçevesinde bu sabah saatlerinden itibaren birçok Sivil Toplum Kuruluşu, sendika ve siyasi parti temsilcileri Taksim Cumhuriyet anıtına çelenklerini sunmuşlardır. Öğleden sonra ise Bakırköy Pazar Yeri'nde işçi ve emekçi kardeşlerimizin de katılımıyla coşkulu bir şekilde, bayram havası içinde kutlanmıştır."

3/ 107
İşte fotoğraflarla 1 Mayıs

"207 KİŞİ GÖZALTINDA"
"Ancak 1 Mayıs kutlamalarını bahane ederek, halkımızın huzur ve güvenini bozmak isteyen bazı illegal gruplar Taksim Meydanı çevresi başta olmak üzere ilimiz genelinde yasadışı gösteri ve yürüyüş yapmak istemişlerdir.

4/ 107