İşte hain pusu burda kuruldu !

İşte hain pusu burda kuruldu !

Diyarbakır'da 13 askerin şehit olduğu çatışmanın yaşandığı bölgede Mehmetçiğin kullandığı mevzilerde acı izleri hala duruyor. Pusunun kurulduğu yerde yanmış tişörtler, kepler ve boş kovanlar yaşanan çatışmanın şiddetini gösteriyor. Öyle ki, çıkan yangında askerin kumanyasındaki ekmekler bile yanmış. Şehit askerlerden Gökhan Kaplan'ın pusu kurulan bölgede çatışmadan 3 gün önce çektirdiği fotoğraflar da ortaya çıktı. Çatışma öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflara bakınca da hain saldırının boyutu gözler önüne seriliyor.

1/ 31
İşte hain pusu burda kuruldu !

Diyarbakır’da aralarında İHD, Mazlum Der, Diyarbakır Barosu il sendika temsilcilerinin de bulunduğu bir grup sivil toplum örgütü mensubu, 13 askerin şehit olduğu Dolapdere Köyü yakınlarındaki tepeye gitti. Köy meydanında köylüleri dinleyen heyet üyeleri, daha sonra çatışmanın olduğu bölgeye gitti. Köye 10 dakikalık yürüyüş mesafesi uzaklıktaki çatışma bölgesi ilk kez görüntülendi. Meşe ağaçları arasında askerin konuşlandığı mevziler ile çevresini saran otların tamamen yandığı görüldü.

2/ 31
İşte hain pusu burda kuruldu !

Mevzilerde gezen heyet üyeleri ve köylüler, patlamayan mermi buldu. Kuru otların içine tuzaklanmış patlamamış bir el bombası dikkati çekti. Çevredeki köylerden çok sayıda kişi de çatışma bölgesine gelip gezdi.

3/ 31
İşte hain pusu burda kuruldu !

Çatışmanın meydana geldiği bölgede askerin kullandığı mevzilerde, yaşananların acı izleri hala duruyor. Çatışmada çıkan yangın nedeniyle toprağın siyahlaştığı bölgedeki mevzilerde, mermilerin boş kovanları bulunuyor. Çatışmanın çok geniş bir alanda yaşandığı, çıkan yangın sonucu çok sayıda ağaç ve bitkinin de zarar gördüğü tespit edildi.

4/ 31