İşte PKKnın Kandil kadrosu

İşte PKKnın Kandil kadrosu

Kazan'da öldürülen 'Brusk Dersim Amed' kod adlı Mizbah Ezer'in üzerinde bulunan cep telefonundan PKK'nın sözde kongre ve toplantı fotoğraflarıyla sözde dağ kadrosunun görüntüleri de çıktı.

1/ 10
İşte PKKnın Kandil kadrosu

TSK'nın, geçen yıl Kazan Vadisi'nde gerçekleştirdiği operasyonda PKK'ya ağır darbe indirilmişti ve örgütün önemli adamları da öldürülmüştü. Bu operasyonda Kandil'deki örgütlenmeyi ve sözde toplantı ve seminerleri gün yüzüne çıkaran fotoğraf albümü de ele geçirildi.

2/ 10
İşte PKKnın Kandil kadrosu

Örgütün önemli adamlarından olan ve Suriye'ye yakın olduğu bildirilen Mizbah Ezer, bu fotoğraflarda, örgütün Kandil'deki elebaşları Murat Karayılan, Bahoz Erdal, Sabri Ok ve Duran Kalkan ile aynı karelerde yer alıyor.

3/ 10
İşte PKKnın Kandil kadrosu

24 askerin şehit olduğu Çukurca baskınına katılan 36 yaşındaki Mizbah Ezer'in 9 Ağustos 2008'de Erzincan'ın Kemah İlçesi'nde, aralarında Yarbay Mikdat Şamdancı'nın da bulunduğu 9 askerin şehit edildiği mayınlı saldırının emrini verdiği ve olayda bizzat yer almak suçundan Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında yakalama emri bulunuyordu.

4/ 10