İşte polisi şehit eden saldırgan!

Konya'da trafik kontrolü yapan polisi şehit eden saldırgan kamerada..

İşte polisi şehit eden saldırgan!

Konya"da trafik kontrolu yapan polis memurunu şehit eden saldırganın kimliği belirlendi.

Konya'da trafik kontrolu yaparken radar aracında tabancayla vurularak sehit edilen evli ve 2 çocuk babası 15 yıllık polis memuru 36 yaşındaki Ömer Durmaz'ın katil zanlısını arayan polis, çevredeki akaryakıt istasyonlarının güvenlik kameralarında inceleme yaptı. Şüphelinin olay yerine yaklaşık 700 metre ileride bulunan bir akaryakıt istasyonundan iki saat önce motosikletine yakıt aldığı belirlendi. Ekipler, yoldan geçen otobüslerin de kameralarını inceledi, sürücülerin bilgisine başvurdu.

1/ 7
İşte polisi şehit eden saldırgan!

Yapılan çalışmalar sonunda saldırganın Çumra İlçesi doğumlu Yozgat Bozok Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden bu yıl mezun olan 21 yaşındaki Hakan Dinçer olduğu belirlendi. Konya'nın Karatay İlçesi'nde oturan Dinçer'in, üç aydır ailesiyle sorun yaşadığı ve üç gün önce de evi terk edip amcasının yanında kaldığı, yine aynı gün motosikleti satın aldığı saptandı.

2/ 7
İşte polisi şehit eden saldırgan!

Olayın ardından motosikletiyle gittiği Arıkören Köyü'ndeki eniştesini ziyaret eden Dinçer'in yaklaşık iki saat burada kaldığı, gelen telefon üzerine evden ayrıldığı tespit edildi. En son saat 20.00 sıralarında Karapınar İlçesi'ne bağlı Hotamış Beldesi'nde görülen şüpheli Dinçer'in yakalanması için güvenlik güçleri çalışmalarını sürdürüyor.

3/ 7
İşte polisi şehit eden saldırgan!

4/ 7