İşte yılın fotoğrafları!

İşte yılın fotoğrafları!

Kadınların hışmına uğradı!

Kürtaj tartışmalarının yoğun yapıldığı 2012 yılında protestoyla karşılaşan siyasetçilerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek olmuştu. Esnaf ve vatandaşları ziyaret ederken başlayan yumurtalı protesto anları 'siyaset fotoğrafları' alanında Anadolu Ajansı'ndan Evrim Aydın'a ödül getirdi.

1/ 18
İşte yılın fotoğrafları!

Ünlülerin arasında sefalet!

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'nın Ilıca semtinde, ülkenin çok sayıda satançı, siyasetçi ve sporcularının yaşadığı bölgede, 14 çocuklu üç Roman ailesi yaşam savaşı veriyor. Çocuklar soğuk, karlı ve yağmurlu kış günlerinde elektriğin, suyun olmadığı derme çatma barakalarda yaşama tutunmaya çalışıyor.

2/ 18
İşte yılın fotoğrafları!

Karakola muhalif baskını!

Vakıfbank-Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ödül alan fotoğraflar belli oldu. 'Yılın Basın Fotoğrafı' ödülünü Milliyet'ten Bünyamin Aygün kazandı. Amansız bir savaşın sürdüğü Süriye'de göreve giden Aygün'ün muhaliflerin Halep'te yaptığı bir karakol baskınını görüntülemişti.

3/ 18
İşte yılın fotoğrafları!

Feriköy'ün amigo kızları!

Avrupa'da bir kulüpte futbol oynama rüyasıyla Türkiye'ye göç eden Afrikalı gençler, Feriköy Stadı'nda 9 yıldır turnuva düzenliyor. Son derece kötü koşullardaki evlerde kalan Afrikalı kadınlar da bu maçları kaçırmıyor. Tribündeki bu heyecanı çeken AA'dan Bülent Doruk 'Mustafa Pekcan Özel Ödülü'nü kazandı.

4/ 18