İzmirde yağmur hayatı felç etti

İzmir'de yağmur hayatı felç etti

İzmirde yağmur hayatı felç etti

İZMİR'de etkili olan sağanak yağış, kentte trafik başta olmak üzere yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su basarken, iletişimde aksaklıklar yaşandı, yollar göle döndü, derelerinde çoğu taştı, vatandaşlar isyan etti. İstanbul'da da sabah yağmur nedeniyle trafik durma noktasına geldi, bazı deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Meteoroloji, Trakya için kar, Antalya, Muğla, Bodrum ve Kaş için şiddetli yağış, dolu ve rüzgar uyarısı yaptı.

1/ 26
İzmirde yağmur hayatı felç etti

Marmaris'te gece saatlerinde başlayan ve güneydoğu yönünden esen rüzgar, sabah şiddettini arttırdı. Saatteki hızı 50 kilometreyi bulan rüzgar ve başlayan yağış günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Olumsuz hava koşullarının yarın akşama kadar etkisini sürdüreceğini ifade eden yetkililer, açık denizde fırtına şeklinde hissedilen rüzgar nedeniyle balıkçıları bir süre daha denize açılmamaları konusunda uyardı.

2/ 26
İzmirde yağmur hayatı felç etti

Boyu yaklaşık 2 metre olarak ölçülen dalgalar, Yat Limanı'ndaki yürüyüş yoluna kadar taştı. Vatandaşlar dalgalar nedeniyle yürümekte güçlük çekti.

3/ 26
İzmirde yağmur hayatı felç etti

Sahilde restoran sahipleri, dalgaların işletmelerine zarar vermemesi için çaba gösterdi. Fırtına uyarısından haberdar olan denizciler, teknelerini daha korunaklı yerlere çekti.

4/ 26